Gradonačelnik preminuo od korone, pa ponovo pobedio na izborima u Rumuniji

Stanovnici jednog sela u Rumuniji izabrali su na lokalnim izborima ponovo istog gradonačelnika, iako je on umro pre dve sedmice od korona virusa.
Gradonačelnik preminuo od korone, pa ponovo pobedio na izborima u Rumuniji
Foto: 021.rs
Meštani smatraju da je on radio dobro i da je zaslužio posthumnu pobedu.
 
Desetine građana u selu Deveselu u Južnoj Rumuniji zapalili su sveće na grobu socijaldemokrate Jona Alimana nakon što su u nedelju završeni lokalni izbori u Rumuniji.
 
Stanovnici tog sela izabrali su ponovo za gradonačelnika Alimana, iako je on pre dve sedmice preminuo od koronavirusa, preneo je Rojters.
 
Aliman je pobedio sa 64 odsto glasova u selu Deveselu, koje ima oko 3.000 stanovnika, i to bi da je živ, bio njegov treći mandat.
 
"Ne verujem da ćemo opet imati takvog gradonačelnika", rekla je jedna stanovnica sela.
 
Aliman je umro 17. septembra u bolnici u Bukureštu, ali njegovo ime je već bilo odštampano na glasačkim listićima i nije moglo biti uklonjeno, saopštili su zvaničnici.
 
Naveli su i da će sada biti održani novi izbori.
 
Uprkos Alimanovoj pobedi, njegova Socijaldemokratska stranka izgubila je lokalne izbore u ključnim gradovima.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • .

    29.09.2020 17:46
    Ови су гори од нас.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Zabava - Zanimljivosti

Studija pokazala: Psovanje čini ljude fizički jačima

Nova studija dodaje se sve većem broju dokaza da psovanje može pomoći ljudima da oslobode svoju unutrašnju snagu, poboljšavajući fizičke performanse tako što im, izgleda, pomaže da probiju određene psihološke barijere.