VIDEO: Zlatna WC šolja osvanula blizu Linkolnovog memorijala u Vašingtonu - kao omaž Trampu

Velika skulptura zlatne WC šolje postavljena je na Nacionalnom trgu u Vašingtonu, u blizini Linkolnovog memorijala, kao deo novog umetničkog projekta sa političkom porukom.
VIDEO: Zlatna WC šolja osvanula blizu Linkolnovog memorijala u Vašingtonu - kao omaž Trampu
Foto: Screenshot (Instagram/r.oh.bee)
Kako prenosi ARTnews, skulptura nosi naziv "Prestolje dostojno kralja", a iza nje stoji anonimna umetnička grupa "Secret Handshake".
 
Reč je o instalaciji visokoj oko tri metra, koja prikazuje zlatnu WC šolju postavljenu na mermerno postolje sa stepenicama, a posetioci čak mogu i da sednu na nju.
Autori navode da je delo inspirisano političkim dešavanjima u SAD, posebno renoviranjem kupatila u Beloj kući tokom mandata Donald Tramp, kada su pojedini elementi enterijera zamenjeni mermerom i zlatnim detaljima.
 
"U vremenu bez presedana, podela i ekonomskih problema, predsednik se fokusirao na ono što je zaista važno – renoviranje Linkolnovog kupatila", navodi se na ploči pored skulpture, uz ironičan ton.
Umetnička grupa koja stoji iza ovog rada već je poznata po provokativnim instalacijama, uključujući i raniju skulpturu koja je prikazivala Donalda Trampa i Džefrija Epstina.
 
 
Nova instalacija bi, prema najavama autora, trebalo da ostane izložena nekoliko dana i već je privukla pažnju posetilaca i javnosti.
Kako se dodaje, skulptura podseća i na poznato delo "America" umetnika Mauricija Katelana iz 2016. godine, funkcionalnu WC šolju izrađenu od 18-karatnog zlata, koja je bila izložena u Guggenhajm muzeju i izazvala veliko interesovanje publike.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Zabava - Zanimljivosti

Borbe u kavezu stižu u Belu kuću

Borbe u kavezu stižu u Belu kuću da bi se proslavio američki predsednik Donald Tramp, zagovornik tih takmičenja, a čak i pristalica "vođenja politike kao borbe u kavezu".