Novi ruski vlasnik preimenovao je bivše restorane grupe Mekdonalds u toj zemlji, u "Ukusno i tačka", objavljeno je danas.
Grupa Mekdonalds najavila je odlazak iz Rusije posle više od 30 godina kao reakciju na sukob u Ukrajini.
"Novo ime je 'Ukusno i tačka'" rekao je na konferenciji za novinare generalni direktor ruske grupe Oleg Parojev.
Vlasnik Aleksandar Govor rekao da će 51.000 zaposlenih u bivšem Mekdonaldsu širom Rusije zadržati radna mesta.
"Vrlo sam ponosan što mi je pružena čast da razvijem ovu firmu. Ambiciozan sam i planiram ne samo da otvorim 850 restorana, već da razvijem i nove", rekao je on.
Šezdesetdvogodišnji Aleksander Govor do sada je bio vlasnik Mekdonalds restorana pod franšizom u više gradova u Sibiru.
Pokazni restoran pod ruskom zastavom treba danas je otvoren na Puškinovom trgu u Moskvi, a ostali su već otvoreni, javljaju ruske agencije.
Ovaj objekat na Puškinovom trgu je "istorijski restoran", jer je otvoren kao prvi Mekdonalds u januaru 1990, nešto manje od dve godine od raspada Sovjetskog Saveza.
Gradonačelnik Moskve Sergej Sobjanjin jutros je posetio taj kultni restoran i napisao preko Telegrama da će kvalitet usluga ostati isti. Ukupno 15 restorana treba da bude otvoreno danas u Moskvi.
Oleg Parojev je rekao da će cena hamburgera biti malo viša nego dok su restorani bili pod upravom američkog lanca zbog inflacije u Rusiji, ali uverava da će cena ostati dostupna.
Mekdonalds je privremeno zatvorio svoje restorane u Rusiji početkom marta a sredinom maja je objavio da se definitivno povlači iz te zemlje i prodaje sve svoje aktivnosti pravdajući odluku potrebom da se ostane "nepokolebljiv" kada se radi o svojim "vrednostima".
Nikad veci prihodi od izvoza, apsolutno niko nije postao bez posla, neverovatna ekspanzija preduzetnistva, porast plata u svim sektorima koji su pod kontrolom drzave. To je Rusija pod najtezim sankcijama u istoriji. Jalovi zapad u potpunom ocaju i histeriji.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Sanjamo svake noći, ali svoje snove često ne možemo da se setimo. Neka jutra se prisećamo živopisnih detalja, dok se drugog dana mučimo da složimo tek maglovite fragmente.
Dve najvažnije vrste korala koje su činile okosnicu koralnog grebena Floride i Kariba sada su funkcionalno izumrle, nakon što je snažan toplotni talas u okeanu izazvao masovno uništenje kolonija.
Klimatske promene smanjuju šanse da maratonci obaraju svetske rekorde, pokazuje novo istraživanje američke neprofitne organizacije "Climate Central", preneo je BBC.
Rezultati istraživanja koje je sprovelo francusko Nacionalno udruženje pogrebnih preduzeća (CNASF) pokazali su da Francuzi žele alternativne ekološke sahrane koje ne ugrožavaju životnu sredinu.
Temperatura je poslednjih dana znatno niža, a uskoro se očekuju mraz i led na putevima. Oni koji se nisu na vreme pripremili možda će morati dugo da čekaju na zakazivanje u servisu za popravku guma.
Evropska unija (EU) će odustati od najkritikovanije mere u predloženom zakonu protiv dečije pornografije, tehnologije koja bi omogućila skeniranje privatnih razgovora, izjavili su danas diplomatski izvori.
Kina je uvela nova pravila za influensere, prema kojima svi koji žele da objavljuju sadržaj o temama poput medicine, prava, obrazovanja ili finansija - moraju imati zvanične kvalifikacije iz tih oblasti.
Regionalna vlada Nju Delhija prvi put je izazvala veštačku kišu iznad Nju Delhija kako bi raspršila toksični smog koji već nekoliko dana obavija glavni grad Indije.
Komentari 10
NN
Marko
hahaah
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar