Preminula glumica Ketrin O’Hara, poznata po filmu "Sam u kući"

Kanadska glumica Ketrin O’Hara, poznata po ulogama u filmovima "Sam u kući" i seriji "Dobro došli u Šits Krik", preminula je u 71. godini, potvrdio je njen menadžer.
Preminula glumica Ketrin O’Hara, poznata po filmu "Sam u kući"
Foto: Beta (AP/Chris Pizzello)

Njena karijera u Holivudu trajala je više od pet decenija, a počela je u kanadskoj skeč-komediji "Second City Television", za koju je dobila svoju prvu Emi nagradu.

Igrala je u filmovima "U sitne sate", "Bitleđus" i prva dva dela "Sam u kući", gde je glumila majku Kevina, lika Mekolija Kalkina.

Takođe je pozajmljivala glas u animiranim filmovima, uključujući "Noćna mora pre Božića" i "Dosije pilence".
 
U šezdesetim godinama je, navodi Varajeti, doživela renesansu karijere, zahvaljujući ulozi Mojre Rouz u seriji "Dobro došli u Šits Krik", gde je igrala zajedno sa Judžinom i Denom Livijem i Eni Marfi.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Magazin

Zašto su Lego kockice tako skupe?

Mnogi od nas vole Lego kockice. Oni sa decom znaju i da ih deca mnogo vole. Međutim, kada pogledate cene, zapitate se - zašto su tako skupe?

Zašto škola počinje u septembru?

Iako je januar prvi mesec nove kalendarske godine, učenicima on ne donosi "novi početak" u školskom smislu - nego povratak u već uhodanu školsku rutinu.