Mengeleova kuća u Brazilu postala sala za venčanja - ali zbog istorije mnogi neće da je koriste

Kuća u kojoj je u Brazilu živeo odbegli nemački nacistički ratni zločinac Jozef Mengele pretvorena je u neprofitabilnu salu za venčanja, ali zbog istorije zgrade veliki broj parova odbija da je koristi.
To je izjavio reditelj dokumentarca o Mengeleu Marselo Felipe Sampajo.
"Pretvorena je (kuća) u salu za venčanja. Razgovarao sam sa njenom vlasnicom i ona je rekla da gubi mnogo klijenata zbog istorije kuće", rekao je Sampajo za RIA Novosti.
Sampajo, koji je reditelj dokumentarca o Mengeleu, kao i filma "Pacovski kanali" o odbeglim nacističkim zločincima u Argentini i drugim latinoameričkim zemljama, kazao je da su ljudi počeli da izbegavaju kuću, kada su saznali ko je u njoj živeo.
 
On je dodao da bi bilo razumnije vratiti kuću u njen istorijski oblik i pretvoriti je u muzej, u znak sećanja na žrtve nacističkih zločina.
 
Jozef Mengele je bio nacistički ratni zločinac koji je sprovodio eksperimente na zatvorenicima u koncentracionom logoru Aušvic tokom Drugog svetskog rata. Izbegao je krivično gonjenje bekstvom u Brazil, gde je umro 1979. godine.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Magazin