Australija udvostručuje kazne za platforme koje krše zabranu društvenih mreža maloletnicima

Australijska vlada saopštila je danas da će udvostručiti maksimalnu kaznu za platforme koje krše zakone o minimalnoj starosti za korišćenje društvenih mreža na 99 miliona dolara (oko 86,9 miliona evra).
Australija udvostručuje kazne za platforme koje krše zabranu društvenih mreža maloletnicima
Foto: Pixabay
Izmena zakona predviđa i da če komesar za e-bezbednost takođe moći da primora kompanije društvenih medija da dostave dokaze o koracima koje su preduzele kako bi se pridržavale zabrane, prenosi BBC.
U Australiji je od 10. decembra prošle godine deci mlađoj od 16 godina zabranjen pristup na deset ključnih platformi društvenih medija.
Vlasti te zemlje pokrenute su istrage o navodnom nepoštovanju propisa od strane pet zabranjenih platformi za decu mlađu od 16 godina - Fejsbuka, Instagrama, Snepčeta, TikToka i Jutjuba.
 
U svom izveštaju, Komisija za e-bezbednost, koja je nezavisni regulator u zemlji, navela je da je sedam od deset dece mlađe od 16 godina, koja su imala nalog na društvenim mrežama pre zabrane, i dalje imalo "izvestan pristup" tim mrežama.
Australijski model, uveden pre šest meseci, pažljivo prate brojne države koje razmatraju slične mere zbog zabrinutosti za uticaj društvenih mreža na mentalno i fizičko zdravlje mladih. 
 
Velika Britanija je ovog meseca najavila još stroža ograničenja, koja će obuhvatiti i platforme za video-igre i prenos uživo.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Magazin

U EU sve više ljudi koji žive sami

U Evropskoj uniji je postotak ljudi koji su živeli u jednočlanim domaćinstvima prošle godine iznosio 16,5 odsto, a srazmerno najveći broj ljudi koji žive sami bio je u skandinavskim i baltičkim zemljama.