Putovanje balonom između Hongkonga i Singapura odloženo

Singapur i Hongkong odložili su putovanje balonom koje je trebalo da počne od sutra sa ciljem jačanja turizma oba grada, jer je u Hongkongu zabaležen porast infekcija korona virusom.
Putovanje balonom između Hongkonga i Singapura odloženo
Foto: Pixabay
Putovanje je odloženo za najmanje dve nedelje, rekao je hongkonški ministar trgovine i ekonomskog razvoja Edvard Jau.
 
Aranžman omogućava posetiocima da putuju bez obaveznog karantina pod uslovom da se testiraju na korona virus pre i posle putovanja. Hongkong je danas prijavio 43 nova slučaja koronavirusa, uključujući 13 lokalnih infekcija kojima nije moguće utvrditi izvor zaraze.
 
"Da bi bilo koja šema bila uspešna, mora da bude u skladu sa očuvanjem javnog zdravlja, i bezbedna za obe strane", rekao je Jau.
 
Prema prvobitnom sporazumu, putovanje vazdušnim balonom se ukida ako se u nedelju dana registruje više od pet lokalnih infekcija u Singapuru ili Hong Kongu koje nije moguće pratiti. Trenutni prosek nepovezanih slučajeva u Hong Kongu je četiri. Iako prosek od pet nije dostignut u Hong Kongu, balon je suspendovan posle današnjeg razgovora hongkonškog ministra trgovine i singapurskog ministra.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Putovanja

Šef IATA: Neizbežno poskupljenje avio-karata

Više cene avionskih karata u Evropi su neizbežne zbog rasta troškova mlaznog goriva, upozorio je generalni direktor Međunarodnog udruženja za vazdušni saobraćaj (IATA) Vili Volš.

Ovo su mesta koja nikada nećete moći da posetite

Postoje mesta u svetu koja su iz različitih razloga nedostupna javnosti - od posledica nuklearnih katastrofa i ratova, preko strogo čuvanih vojnih zona, do područja koja se štite zbog izuzetne vrednosti.