Prva beba panda rođena u Francuskoj proslavila rođendan

Prvo mladunče pande rođeno u Francuskoj, Juan Meng, proslavilo je prvi rođendan uz tortu napravljenu od bambusa, meda, jabuka, pomorandži, jagoda i limuna.
Juan Meng ima oko 30 kilograma i nedavno je počeo da jede bambus, ali i dalje uzima mleko od svoje majke Huan Huan.
 
Povodom proslave rođendana pande, ulaz u Zoološki vrt u Bovalu, južno od Pariza, besplatan je za sve posetioce koji su rođeni 4. avgusta.
 
Huan Huan je veštački oplođena semenom partnera Juan Džija, a obe pande su u Bovalu na desetogodišnjoj pozajmici iz Kine.
 
U Evropi džinovske pande trenutno imaju Austrija, Velika Britanija, Belgija, Francuska, Nemačka, Holandija, Španija i Finska.
 
Prva dama Francuske Brižit Makron, koju smatraju "kumom" pande, nije prisustvovala današnjoj proslavi. Ona je u dva navrata posetila mladunče pande.
 
Brižit Makron je objavila ime pande na ceremoniji u decembru u Zoološkom vrtu u Bovalu.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Svet životinja

Ukrao mače, pa sa njim krenuo u pljačku banke

Policija okruga Prins Džordž u američkoj državi Merilend saopštila je da su njeni službenici uhapsili muškarca osumnjičenog da je ukrao mačku, a zatim je poveo sa sobom u filijalu PNC banke da opljačka tu ustanovu.

Neobičan razlog zašto se mačke međusobno ližu

Šta može biti slađe od dve mačke koje se međusobno ližu? Prema novom istraživanju iz Belgije, taj prizor nije uvek znak nežnosti - ponekad može predstavljati oblik zastrašivanja ili maltretiranja.