U Budvi bilbordi povodom 100 godina oslobođenja, opština ne zna čiji su

"Srpski narod Boke" na bilbordima u Budvi najavio je svečanost "Pokoljenja dela sude - 1918-2018." koja će se održati 7. novembra u Mediteranskom sportskom centru. Iz opštine kažu da ne znaju ko je organizator.
U Budvi bilbordi povodom 100 godina oslobođenja, opština ne zna čiji su
Foto: Pixabay
Ta svečanost biće priređena "povodom obeležavanja stotinu godina od oslobođenja Budve i ujedinjenja", odnosno 100 godina od ulaska srpske vojske u Budvu. Kako piše portal CDM, ta svečanost je najava proslave stote godišnjice održavanja Podgoričke skupštine.
 
Potpredsednik Opštine Budva Vladimir Bulatović rekao je za CDM da ti natpisi na bilbordima nemaju veze sa opštinom, niti zna ko je organizator.
 
"U ime opštine Budva u novembru neće biti nikakve proslave, sem Dana opštine, 22. novembra. To je dan koji ima istorijski karakter za nas, gde su naši preci dokazali da svojim učestvovanjem u antifaštističkoj borbi žele da iskažu vrednosti slobode, dostojanstva, jednakosti, vrednosti koje treba da vladaju našim društvom. Opština Budva ne učestvuje ni u kakvoj drugoj organizaciji osim te 22. novembra", istakao je Bulatović.
 
Budvanska gradska vlast je pre pola godine imala sličan problem kada su se na bilbordima pojavili natpisi slične sadržine. U međuvremenu je u vlast ušla "Crnogorska" i tada je rečeno da Opština neće organizovati bilo kakvo postavljenje bilborda koji veličaju promociju Podgoričke skupštine.
 
"Velika narodna skupština Srpskog Naroda u Crnoj Gori" ili "Velika narodna skupština", nazivana i "Velika crnogorska narodna skupština" ili "Velika srpska narodna skupština", najpoznatija po kraćem nazivu "Podgorička skupština", zasedala je od 24. do 29. novembra 1918. godine. Njene najpoznatije odluke su bile zbacivanje kralja u izgnanstvu Nikole Prvog Petrovića i njegove dinastije Petrović-Njegoš u korist dinastije Karađorđevića, i prisajedinjenje Crne Gore Kraljevini Srbiji, odnosno odluka o ujedinjenju svih Srba, Hrvata i Slovenaca u jednu jugoslovensku državu.
  • 086

    23.10.2018 10:19
    Славимо
    Будва је био важан град српске средњевјековне Немањићке државе.Послије Косовске битке,као што знате,велики дио српског народа је био поробљен од Турака,а Будва је у 15. вијеку потпала прво под млетачку,а касније под аустро-угарску власт.Живот мојих предака је био више него тежак под наведеним завојевачима.Послије пробоја Солунског фронта јединице српске војске,којима су пришли и припадници наших локалних будванских племена,ослободиле су Будву на Митровдан 1918.Неизмјерна радост је настала код локалног становништва,по уласку српских трупа.Том приликом су и грађани мјеста Кастел Ластве код Будве,из захвалности ,своје градић преименовали у Петровац (на Мору).Ето зашто нам је важно да прославимо стогодишњицу ослобођења.
  • Mršan

    23.10.2018 08:55
    Okupacija u 26 slika
    Danas je dan oslobođenja Novog Sada od fašizma. Pitanje je od čega je oslobođena Budva?
  • O pokolenjima

    23.10.2018 08:39
    E, mi ćemo naći istinu
    I onima koji sebi uzimaju pravo da sude prethodnicima, sudiće njihova pokolenja.
    Drugim rečima, uvek poklenja sude, što ne znači da su u pravu, jer sude iz narednog perioda, nesvesni uticaja prethodnog perioda.
    Suđenja od strane pokolenja ne mogu biti objektivna.

    Ako uzmete na primer streljanog industrijalca, zbog dela jer je radio pod okupatorom,
    neko mu sudi sa stanovišta da je pomagao okupatora, a neko sa stanovišta da je omogućio život radnicima u tom periodu a nije mogao da okupatoru odbije rad - jer bi bio streljan, ali ovaj put od strane okupatora.

    Naravno, sadašnja pokolenja u Crnoj Gori apsolutno zaboravljaju dobre stvari koje su im se desile dok su bili u Jugoslaviji, u zajednici sa Srbijom.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet