Pet medalja mladih fizičara na olimpijadi

Na 47. međunarodnoj olimpijadi iz fizike, održanoj od 10. do 17. jula u Cirihu, u organizaciji Švajcarske i Lihtenštajna, tim Srbije ostvario je sjajan rezultat.
Zlatnu medalju osvojio je Mihajlo Sporić iz Matematičke gimnazije u Beogradu, dok je srebrnu medalju osvojio Dušan Novičić iz iste gimnazije.
 
Bronzane medalje su osvojili Vuk Radović i Dušan Đorđević iz Matematičke gimnazije u Beogradu, kao i Miloje Đukanović iz Lozničke gimnazije, saopšteno je sa Fizičkog fakulteta u Beogradu.
 
Ovo je jedan od najboljih rezultata tima Srbije od kada se takmiči na međunarodnim olimpijadama. Vođe tima bili su dr Božidar Nikolić sa Fizičkog fakulteta u Beogradu i Vladan Pavlović sa Prirodno-matematičkog fakulteta u Nišu.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Na Batrovcima kamioni čekaju sat vremena

Jedina zadržavanje na graničnim prelazima ka inostranstvu beleže se na Batrovcima, gde kamioni na izlaz iz zemlje čekaju sat vremena, saopštio je Auto-moto savez Srbije (AMSS).

Ubijena žena u Nišu

Telo žene nađeno je jutros u Nišu, a Južne vesti nezvanično saznaju da je reč o ubistvu.