Nemačka počinje da naplaćuje korišćenje autoputeva

Nemačka je napokon postigla dogovor s Evropskom komisijom oko početka naplaćivanja korićenja svojih autoputeva za strance.

Nemačka će uvesti vinjete, a cene će se kretati između 2,5 i 20 evra. Kriterijum za određivanje cena biće prvenstveno snaga motora vozila i količina izduvnih gasova.

Podsetimo, Evropska komisija je pretila Nemačkoj tužbom ako uvede vinjete samo za strance, tvrdeći da bi takav sistem naplate bio diskriminišući.

Iako nije određeno tačno kada će početi novi sistem naplate, očekuje se da će zakon biti izglasan pre parlamentarnih izbora u jesen 2017. godine.

OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

VIDEO: Počelo rušenje dela Bele kuće

Građevinski radnici počeli su da ruše Istočnog krila Bele kuće kako bi se izgradila dugo najavljivana plesna dvorana američkog predsednika Donalda Trampa.

VIDEO: Papa proglasio sedam novih svetaca

Papa Lav XIV je proglasio sedam novih sevtaca, među kojima omiljenog venecuelanskog "doktora siromašnih" Hozea Gregorija Ernandeza, darujući toj južnoameričkoj zemlji prvog sveca.