Najkraći neprekidni let na svetu traje samo 80 sekundi.
Reč je o razdaljini od 2.7 kilometara, između ostrva Vestrej u Papa Vestrej u Velikoj Britaniji.
Letove organizuje aviokompanija Loganer, koja već 50 godina prevozi putnike na ovoj ruti.
Glavni pilot Kolin Mekalister navodi da se avion zbog male razdaljine tokom leta uzdiže na oko 100 metara visine, brzinom od oko 240 kilometara na čas.
Vestrej i Papa Vestrej zapravo su deo arhipelaga Orkni u severnoj Škotskoj, koji broji oko 70 ostrva, od kojih je 20 naseljeno. Neka od imaju manje od 100 stanovnika.
S obzirom na malu naseljenost, ne isplati se u finansijskom smislu ulagati u infrastrukturu poput mostova jer će ih malo ko koristiti.
Drugi način da se obiđu ostrva je trajktom, ali putovanje u tom slučaju traje znatno duže.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Stabla smrče u Dolomitima pokazala su sposobnost da predosete pomračenje Sunca, pokazujući kolektivno bioelektrično ponašanje koje prethodi tom prirodnom fenomenu.
Švajcarska se smatra rajem ljudskih prava. Ako pojedinac ili grupa građana u 18 meseci prikupi 100.000 potpisa za referendumsko izjašnjavanje o nečemu, referendum se mora održati.
Stručnjaci sa dva britanska univerziteta otkrili su da je kopija Magna karte u biblioteci Pravnog fakulteta američkog univerziteta Harvard, umesto jeftine kopije, zapravo retko izdanje iz 1300. godine
Nekoliko domaćih tabloida objavilo je vest da su se u prvoj igri anagrama kviza Slagalica, navodno pojavila slova iz kojih se može složiti rečenica "Đilasu lopove".
Večeras se održava prvo polufinale Evrovizije, koja se ove godine organizuje u Bazelu, nakon prošlogodišnje pobede Švajcarca Nema Metlera sa pesmom "The Code".
Osmogodišnji dečak iz američke savezne države Kentaki slučajno je naručio 70.000 lizalica preko Amazona, a njegova majka otkrila je ovu narudžbinu kada je već bilo kasno i pošiljka krenula.
Dvojica Britanaca osuđena su zbog toga što su oborili čuveno drvo gorskog javora, staro više od 150 godina, koje je predstavljalo lokalnu znamenitost, prenose britanski mediji.
Namirnice koje bi mogle da posluže za prenošenje tajnih poruka, poput raviola i celog pileta, ne nalaze se na meniju kardinala u domu Santa Marta, gde borave tokom konklave.
U kladionicama je do sada uloženo 50 puta više novca kada je u pitanju izbor novog pape nego tokom prethodne konklave 2013, kada je pokojni papa Franja izabran za poglavara Rimokatoličke crkve.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar