Tekst popularne pesme ispisan na asfaltu jednog autoputa u Belgiji na zabavan i relaksirajući način pomaže vozačima da odrede koje je bezbedno odstojanje od vozila ispred njihovog.
Kolko puta vam se desilo da tokom preticanja na autoputu u retrovizoru ugledate kako vam se prevelikom brzinom otpozadi približava drugi automobil, čiji vozač ne samo što ne usporava, već vam nervozno blica da se sklonite iako u tom trenutku nemate kud, nego da završite započeto obilaženje?
Ovakve situacije postale su nažalost uobičajena pojava na našim saobraćajnicama, dok je pojam "držanja bezbednog odstojanja" izgleda opstao još samo na časovima teorije u auto-školama.
Ni zemlje u kojima je saobraćajna kultura na znatno višem nivou u odnosu na Srbiju nisu u potpunosti rešile problem nepoštovanja vožnje na bezbednoj distanci, ali je kod njih on pre svega sveden na potrebu za dodatnom edukacijom i podsećanjem, nego što je rezultat bahatog ponašanja za volanom.
Kako bi na zanimljiv i opuštajući način upoznali vozače sa tim koliko iznosi bezbedno odstojanje u praksi, tokom vožnje autoputem (i tako pomogli da se izbegnu udesi i spasu životi ljudi) u Belgiji su na pojedinim mestima na kolovozu ispisali reči iz teksta popularne pesme.
Vozač treba da započne sa pevanjem refrena u trenutku kada primeti da je vozilo ispred njegovog prošlo pored nekog repernog objekta u blizini – stuba javne rasvete ili saobraćajnog znaka.
Ako u momentu kada svojim autom dođe do tog istog znaka vozač ne završi pevanje refrena, znači da je preblizu u odnosu na drugi automobil i da treba da uspori i poveća distancu.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Restoran u kineskoj provinciji Šansi izazvao je veliku pažnju, ali i zabrinutost na društvenim mrežama zbog svoje neobične ponude - gosti mogu da maze laviće uz popodnevni čaj, preneo je CNN.
Nakon uspeha sličnih programa u Italiji, francuski gradić Amber, smešten u regionu Auvergne u jugoistočnom delu zemlje, pridružuje se inicijativi prodaje napuštenih kuća za simboličnu cenu od jedan evro.
Tokom rutinskog remonta istraživačkog broda "Blue Heron" usidrenog u Klivlendu, američki naučnici su otkrili misterioznu crnu sluz koja je sadržavala potpuno novi oblik života.
Članovi Udruženja za zaštitu prirode Mahari su na zapadnoj obali Irske pronašli ljubavno pismo u boci koje je jedan par bacio u okean kod Njufaundleda pre 13 godina, preneo je NBC News.
Očekuje se da će supersavremeni britanski lovački avion F-35B koji je zaglavio na aerodromu u Indiji pre oko mesec dana, izazvavši podsmeh na društvenim mrežama, možda odleteti kući sledeće nedelje, a možda i neće.
Originalna torba koja je dobila ime po britanskoj glumici i pevačici Džejn Birkin prodata je danas na aukciji u Parizu za sedam miliona evra, saopštila je aukcijska kuća "Sotbi".
Najpoznatiji italijanski mališan poslužio je kao osnova za možda najluđu automobilsku preradu koju ste ikad videli. Reč je o Fiatu Pandi - ali u verziji koja je veoma uska.
Arheolozi su tokom iskopavanja u Asuanu, na jugu Egipta, otkrili dobro očuvane grobnice iz ptolemejskog i rimskog perioda, saopštilo je Ministarstvo turizma i antikviteta te zemlje.
Predsednik SAD Donald Tramp rekao je da razmišlja o organizovanju UFC meča na prostoru Bele kuće uz prisustvo više od 20.000 gledalaca u sklopu proslave 250 godina američke nezavisnosti.
U petak, 27. juna, u istočnom Detroitu, ispunjena je poslednja želja vlasnika autoperionice koji je nedavno preminuo - helikopter je ispustio hiljade dolara u gotovini.
Ubedljivo najveći deo godine Grenland je prekriven ledom i snegom i ljudi se uglavnom povlače u tople domove, ali tri meseca, počevši od juna, Grenlanđani pohrle napolje da bi vreme proveli uz fudbal.
Komentari 2
zzzzzz
Strahinja
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar