Kup Srbije: Vojvodina slavila u Pančevu, prošao i Proleter sa Slane bare

Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u osminu finala Kupa Srbije pošto su danas u Pančevu savladali trećeligaša Dinamo rezultatom 2:1.

Novosađani su, pred oko 1.500 gledalaca na gradskom stadionu, došli u vođstvo autogolom Nedučića u 16. minutu, izjednačio je Jovanić u 39. minutu, da bi u pobedu gostima doneo Cebara u 68. minutu.

Dalje ide i Proleter sa Slane bare. Novosadski klub je večeras slavio na gostovanju u Gornjem Milanovcu protiv Metalca takođe sa 2:1.

Bilo je nekoliko iznenađenja, a takmičenje u ovoj fazi već su završili superligaši niški Radnički, Voždovac, Radnik, Zemun i Bačka. Evo ostalih rezultata:

Javor - Sinđelić 2:0
Budućnost Dobanovci - Voždovac 3:3 (penalima 4:2)
Polet - Spartak 1:8
Jagodina - Čukarički 0:3
Mačva - Bačka 0:0 (penalima 4:2)
Radnički Pirot - Novi Pazar 1:1 (penalima 6:5)
Zlatibor - Radnički Niš 0:0 (penalima 7:6)

Rtanj - Partizan

Utakmice osmine finala na programu su 25. oktobra, a protivnici će naknadno biti određeni žrebom. Trofej brani Partizan.