Vojvodina izgubila u Ivanjici, burni protest Novosađana zbog suđenja

Fudbaleri Vojvodine poraženi su večeras u Ivanjici od Javora sa 2:1 u prvom meču 20. kola Superlige.

Novosađani su poveli golom Malbašića u 29. minutu, ali je izjednačenje domaćem timu doneo pet minuta kasnije Bjedov. Gosti su ipak mogli do vođstva do kraja poluvremena, ali je stopostotnu priliku propustio Ašćerić.

U nastavku je Vojvodina i dalje bila bolja, ali nije uspela da iskoristi nekoliko odličnih prilika preko Paločevića.

Sporni trenutak dogodio se u 84. minutu kada je zbog prigovora arbitar Nikolić udaljio sa klupe trenera crveno-belih Nenada Lalatovića. Samo tri minuta kasnije zbog prigovora na dosuđen slobodan udarac za Javor, drugi žuti, odnosno crveni karton dobio je Vladimir Kovačević.

Javor uspeva da iskoristi igrača više u poslednjim trenucima regularnog dela. Posle kontranapada, Milisavljević je šutirao sa 16 metara, a slabo je na golu reagovao Kordić. Potom je zbog protesta, sudija Nikolić sa klupe udaljio i pomoćnog trenera Vojvodine Dragana Šarca.

Treba dodati da je tokom meča sudija u dva navrata poništio golove Vojvodine.

Vojvodina je na kolo pre kraja prvog dela prvenstva ostala na 42 boda, dok je Javor na deobi osmog mesta koje vodi u plej-of sa 29 bodova.

10.12.2016 07:27
    @Lala @West Da li ste i tamo lomili inventar po svlačionici, onako kulturno novosadski kako samo vi umete :)
  • Bačka Palanka

10.12.2016 01:53
    Smešno
    Lalatović je smešan! Što nije pljuvao sudiju kada je poništio čist gol Bačkoj u utakmici sa Vojvodinom?!
  • West

09.12.2016 21:48
    Krađa kakva davno nije viđena!
    3 crvena, brdo žutih, 2 poništena gola... Potpuno isto kao u Lučanima i Nišu.
    A napredna uprava će naravno i dalje ćutati!

Ostalo iz kategorije Naslovna - Fudbal

Mažić sudi večiti derbi

Najbolji srpski arbitar Milorad Mažić sudiće sutrašnji "večiti" derbi između fudbalera Partizana i Crvene zvezde.

Ronaldu peta Zlatna lopta

Fudbaler Real Madrida Kristijano Ronaldo dobitnik je nagrade Zlatna lopta za najboljeg igrača sveta u 2017. godini, saopštio je magazin Frans fudbal.

RTS bez prava prenosa mečeva fudbalske reprezentacije

Radio-televizija Srbije (RTS) ostala je bez prava prenosa utakmica fudbalske reprezentacije Srbije u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020. godine, samog kontinentalnog šampionata i utakmica Lige nacija, objavila je Evropska fudbalska unija.

Italija posle 60 godina bez Mundijala

Fudbalska reprezentacija Italije, četvorostruki prvak sveta, neće igrati na Mundijalu u Rusiji, pošto je u revanš meču baraža u Milanu odigrala 0:0 sa Švedskom.