Krajinović prvi put među osam najboljih na mastersu

Filip Krajinović plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Parizu, pošto je savladao Francuza Nikolasa Maija sa 2:1, po setovima 6:2, 3:6, 6:1.
On će tako prvi put biti među osam najboljih na jednom masters turniru.

Krajinović je do pobede došao za nešto više od sat i po vremena igre, a posebno dominantan bio je u trećem setu.

Prvi set dobio je rezultatom 6:2, ali je u drugom delu meča Francuz zaigrao bolje i došao do izjednačenja – 6:3. U trećem setu Krajinović je vodio sa 5:0, a Mai je osvojio samo počasni gem za konačnih 6:1.

Srpski teniser je u prva dva meča u Parizu eliminisao Japanca Sugitu i Amerikanca Kverija.
  • Zivan

02.11.2017 19:39
    Odličan rezultat Krajinovića, sada ga očekuje okršaj sa Nadalom...

Ostalo iz kategorije Naslovna - Tenis

Francuzi osvojili Dejvis kup

Teniska reprezentacija Francuske 10. put osvojila je trofej Dejvis kupa pobedom nad Belgijom ukupnim rezultatom 3:2.

Organizacija ATP izvinila se teniskoj i sportskoj javnosti zbog provokativnog nastupa devojaka modela tokom žreba za premijerni turnir "Naredne generacije", na kojem će predstojeće nedelje u Milanu učestvovati osam najboljih igrača mlađih od 21 godine.

Aleksandra Krunić bez titule u Guangdžouu

Aleksandra Krunić nije uspela da osvoji titulu na turniru u kineskom Guangdžouu, pošto je danas u finalu izgubila od domaće igračice Šuai Žang u tri seta 6:2, 3:6, 6:2.