U Njujorku se otvara Muzej špijunaže

Muzej Spajskejp otvara se danas u Njujorku, a posetioci će moći da saznaju podatke o elementima špijunaže, njenoj istoriji i kakve vrste špijunaže postoje.
Posetioci će moći da nauče ponešto o prošlosti i sadašnjosti špijuniranja, od mašina za obradu šifri iz Drugog svetskog rata do najpoznatijih imena u špijunaži i njihovih poduhvata.
 
Izložbe u muzeju na Menhetnu se ne fokusiraju samo na prošlost, već se u njemu nalazi i segment o programima za razmenu poruka poput Whatsup-a i koliko dugo će poruke na njemu ostati šifrirane, kao i saveti o tome kako ograničiti sajber izloženost.
 
U muzeju postoji i izložbeni prostor gde se nalaze kamere za neke od društvenih mreža, kao što su Fejsbuk, Tviter i Instagram.
 
Posetioci mogu da prođu niz testova - od sposobnosti posmatranja do preuzmanja rizika, kako bi videli koja bi im špijunska uloga odgovarala.
 
Izložbeni prostor podeljen je u više segmenata - šifrovanje, obmanu, hakovanje, vojni sajber, obaveštajni deo, praćenje i posebne operacije.
  • BB

    16.02.2018 22:02
    Zvuci poznato
    U Washingtonu DC su otvorili muzej spijunaze mislim 2001 ili 2002. Odmah posle 9/11. Posetio, 2002. zanimljiv muzej ali jedan od glavnih utisaka mi je bio da je jedna od svrha tog muzeja edukacija naroda. Trebalo im je da nauce narod kako da identifijkuju problematicne likove (da ne upotrebim pravu I nezgodnu rec). Znam da su mene vise puta, raznorazni (malo gluplji) kad sam bio u US, ispitivali sta to radim itd. Ja bio prepoznatljiv po akcentu I po tome sto sam zagledao svasta (zanima me pa gledam).
    Ovo kako su ovaj muzej u NY opisali, uklapa se sa u taj utisak. Plus, nova US administracija.
    Pozz iz bela sveta.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Putovanja