Autor: Revija HAK

Život
29.11.2025.
14:15 > 13:53
U proseku, pri temperaturi od minus sedam stepeni automobil troši do 12 odsto više goriva nego u proleće ili leto na 25 stepeni.
  • Štreber

    30.11.2025 07:51
    Potrošnja
    Ovde se ne spominje najveći zimski potrošač, a to je drugačije dizel gorivo koje mora da ima zimske aditive protiv zgušnjavanja. Oni uzrokuju najveće zimsko povećanje potrošnje i više od 15%. Gume možete da napumpate, kola možete da ugrejete, grejanje sedišta možete da isključite i kada je suvo možete istu releciju istom brzinom da svaki dan vozite, ali potrošnja ipak skače. Potvrdio sam to sa kantom letnjeg dizela koji sipam zimi, kada je temperatura iznad nule i potrošnja pada na letnju. Naravno, nije pametno ovo raditi, jer šta ako noću padne ispod nule i gorivo se zaledi, ali sam bar potvrdio potrošnju.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna