Info - Hronološki

Tramp ponovo pozvao na bojkot "Harlija Dejvidsona"

Predsednik SAD Donald Tramp ponovo je pozvao na bojkot američkog proizvođača motocikala "Harli Dejvidson", koji je u junu najavio da će, zbog porasta troškova usled novih evropskih tarifa, prebaciti proizvodnju za evropsko tržište.

VOICE: Novim zakonom država sebe zaštitila, a diskriminisala porodice

Zakon o finansijskoj podršci porodici s decom, čija primena je počela 1. jula ove godine, uprkos najavama nadležnih, neće olakšati položaj roditelja niti će doprineti povećanju nataliteta, već država tim zakonom štiti samo sebe, piše danas Vojvođanski istraživačko-analitički centar (VOICE).

"Trampove mere nanose štetu ekonomskom rastu"

Ministar privrede u Vladi Nemačke Peter Altmajer izjavio je da sankcije i kaznene carine koje američki predsednik Donald Tramp uvodi državama kao što su Kina i Turska nanose veliku štetu ekonomskom rastu.

SAD traži od Britanije da izađe iz nuklearnog sporazuma sa Iranom

Američki ambasador u Londonu Robert Vud Džonson apelovao je na Veliku Britaniju da podrži predsednika SAD Donalda Trampa povodom napuštanja međunarodnog nuklearnog sporazuma sa Iranom, navodeći da je jedinstven front najbolji način da se Teheran ubedi da promeni kurs.