Naučnica dr Sanja Sakan, koja je pre nekoliko dana Aleksandru Vučiću i okupkljenjim meštanima govorila u Malom Zvorniku o štetnosti rudarenja litijuma, kaže da je to njena dužnost.
Evropska unija je poručila Srbiji da održavanje veza sa Rusijom u vreme agresije na Ukrajinu nije kompatibilno sa vrednostima Unije i procesom pridruživanja.
Ni masovnost građanskih protesta, ni pozivi vernika da se oglasi, nisu bili dovoljni da SPC, osim malobrojnih pojedinaca iz njenih redova, iznese zvaničan stav u vezi sa litijumom.
Ovogodišnje Olimpijske igre u Parizu započele su kišno, zatim je usledila velika vrućina, a na kraju su svi uživali u nedelju dana prijatnog sunčanog vremena.
Slovenački proizvođač obuće Alpina, nekada veoma popularan na tržištu bivše Jugoslavije, posluje i ove godine sa gubitkom i planira da opusti 60 radnika u Sloveniji.
Nemačka automobilska kompanija BMW je opozvala 1,36 miliona automobila u Kini zbog potencijalno neispravnih vazdušnih jastuka japanske firme Takata, objavio je kineski tržišni regulator.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić reagovao je na izjavu Borisa Tadića da je laž da je naredio da se prebije Aleksandar Vučić dok je bio opozicija.
Ministar inostranih poslova Marko Đurić izjavio je da Srbija vodi nezavisnu spoljnu politiku, ceneći svoje odnose sa međunarodnim partnerima, uključujući i SAD i Izrael.