Predsednik Privredne komore Srbije Marko Čadež ocenio je dobijanje investicionog kreditnog rejtinga od agencije "S&P" kao jednu od najznačajnijih vesti u poslednje dve decenije.
Ukoliko se jave visoke dnevne padavine, preko 100 litara po metru kvadratnom, moguće su ovakve poplave i u Srbiji, kaže Ratko Ristić, profesor Šumarskog fakulteta Univerziteta u Beogradu.
Troškovi zaduživanja Srbije, posle dobijanja investicionog kreditnog rejtinga, biće manji zbog toga što će državne hartije od vrednosti imati više potencijalnih kupaca, pa će kamate biti niže.
Kopredsednik Zeleno-levog fronta Radomir Lazović izjavio je da su "Evropski zeleni zaključili da je ovakva zelena tranzicija kakva se sprovodi u Srbiji duboko nepravedna".
"Imam neke druge planove u životu, želim nešto drugo da radim", izjavio je Svetislav Pešić o mogućnosti da u budućnosti nastavi da bude selektor košarkaške reprezentacije Srbije.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić rekla je da je predlog izmena Zakona o rudarstvu, koji je podnela opozicija, "toliko loš i nepismen" da nije ni trebalo da se nađe na dnevnom redu.
Zemlje članice Evropske unije (EU) glasale su za uvođenje carina na električne automobile uvezene iz Kine, uprkos protivljenju Nemaca koji strahuju od trgovinskog rata sa Pekingom.
Posebna zaštita za prosvetare i medicinske radnike, strože kazne za silovatelje i obljubu maloletnika - pojedine novine predviđene izmenama Krivičnog zakonika stručna javnost pohvaljuje.
Jedan od najvećih proizvođača peleta u Srbiji Zoran Drakulić kaže da država planira da ponovo dozvoli uvoz tog ogrevnog materijala što bi, navodi, uništilo domaće proizvođače i 20.000 radnih mesta.
U Srbiji su u drugom kvartalu ove godine najveće cene stanova postignute u Beogradu, gde je najskuplji prodat po ceni od 9.125 evra za metar kvadratni, na lokaciji Beograd na vodi.