Grčka policija priprema veliku akciju upada u manastir Esfigmenu na Svetoj Gori, kako bi sprovela odluku grčkog suda iz 2020. godine i iselila 118 odmetnutih monaha koji tamo žive.
Ministarstvo zdravlja Slovenije je do sada isplatilo ukupno 260.000 evra odštete za pet slučajeva teških komplikacija nakon vakcinacije protiv kovida-19, saopštilo je slovenačko ministarstvo.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras da je prvi put u Srbiji prosečna plata prešla iznos od 100.000 dinara, odnosno 855 evra i ocenio da je država na odličnom putu.
Ministarka za brigu o porodici i demografiju Milica Đurđević Stamenkovski saopštila je danas da je njena izjava ne temu akušerskog nasilja pogrešno interpretirana.
Skoro 90 odsto učesnika Olimpijskih igara u Parizu testirano je od početka godine u okviru predolimpijskog antidoping programa, saopštila je danas Međunarodna agencija za testiranje (ITA).
Predsednik POKS Vojislav Mihailović naseo je na lažnu vest koja je kružila mrežom Iks, a prema kojoj se atletičarka Ivana Španović navodno povlači sa Olimpijskih igara zbog Rio Tinta.
Mađarska nastavlja masovno da krši principe vladavine prava i treba da poboljša svoj pravosudni sistem, borbu protiv korupcije i nezavisnost medija, upozorila je danas Evropska komisija u izveštaju.
Međunarodna konjička federacija (FEI) privremeno je suspendovala britansku olimpijku u konjičkim sportovima Šarlot Dižardin, nakon što se u medijima pojavio snimak kako muči konja.
Sinovi Frenkija Simatovića, operativca srpske službe bezbednosti osuđenog za ratne zločine devedesetih, poslovno su povezani sa saradnicima i firmama trgovca oružjem Slobodana Tešića.
Prosečna plata u Srbiji u maju je iznosila je 100.170 dinara ili 855 evra, a do kraja ove godine biće veća od 900 evra, rekao je danas ministar finansija Siniša Mali.
Roditeljski portal Bebac tražio je od predsednika Vlade Miloša Vučevića da smeni ministarku za brigu o porodici i demografiju Milicu Đurđević Stamenkovski zbog relativizovanja akušerskog nasilja.
Na društvenim mrežama se već nekoliko dana deli fotografija računa iz jednog restorana na Zlataru. Kako se vidi na računu, boravak kućnog ljubimca za stolom se naplaćuje 500 dinara.