Info
20.03.2018.
09:39 > 10:04
Kamate na državne obveznice ponuđene domaćim kupcima krajem prošle godine bile su oko stope inflacije, a nije bilo ni mogućnosti sekundarne prodaje, pa ne čudi što emisija nije uspela.
  • G

    21.03.2018 18:35
    Pa dobro, gospodin Lazić konstantno pokušava da plasira nestručne tekstove u kojima govori o "precenjenom" dinaru, pa ako uspe u svom naumu iz samo njemu poznatog interesa pisaće ponovo o tom "BDP po glavi stanovnika" koji sada "nikako da pređe 5.000 evra" ali kako ne može da pređe 2000 evra obzirom da gospodin smatra da se privreda zemlje oporavlja uništavanjem i destabilizacijom njene valute.
  • miki

    20.03.2018 15:14
    teci, teci dunave...
    Hvala autoru i R021 sto su nas uprilicili za jedan ovakav tekst. O rezultatima navedene emisije obveznica RS od prosle godine, nije bilo nikakavih informacija do ovog teksta. Sobzirom da mi je navedena tema poznata, bilo mi je ocekivano da se cela prica ovako i zavrsila. Da su obveznice vredne ulaganja onda stedise ne bi ni mogli da kupe obveznice vec bi one bile u rukama privilegovanih... Kad se uspostavi svarno slobodno trziste i vladavina prava onda cemo imati razvoj, bolji standard zivota... ovako imamo politicku elitu, kler, tajkune, aparacike,... uvezane u jedno klupko...
  • Anonimus

    20.03.2018 10:36
    Zanimljiva pričica govori da država nejednako tretira domaće i strane investitore, i kada je reč o uagačima u finansije. Pri emisijama obveznica za strane ulagače, kupljena hartija se može u svakom trenutku ponuditi na sekundrnom tržištu, a i i jačanje dinara stranom kupcu povećava kamatu upravo za stopu rasta vrednosti.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna