Info
13.03.2013.
19:03
Vlada Vojvodine ovlastila je Direkciju za robne rezerve da pomogne stočarima da smanje nivo aflatoksina u životnim namirnicama i stočnoj hrani.
  • ns

    14.03.2013 17:05
    Jos malo razmisljanja
    "Glukozni (Bombonski) sirup pripada grupi glukoznih sirupa nastalih kiselinskom hidrolizom
    kukuruznog skroba.
    Proizvođači često koriste glukozni sirup jer je znatno jeftiniji od šećera.
    Glukoznoi sirup se naširoko koristi kao zamjena za šećer u mnogim gaziranim pićima, sokovima, jogurtima, žitaricama, pecivima i gotovim supama."
    Mleko je posredni proizvod. Sirup je direktan proizvod kukuruza.
  • Alf

    14.03.2013 11:20
    Da li Srbija ima šanse u poljoprivredi
    Kakve šanse ima Srbija u poljoprivredi - posle ovog toksina u kukuruzu i mleku - nema nikakve.
    Prodaje se poljoprivredno zemjiše arapima - ako mi ne čuvamo naše , drugi tek to neće čuvati – oni su platili i šta ih briga za posledice.
    GDE JE POVERENJE DA IZ SRBIJE MOŽETE DOBITI KVALITET i uvek samo kvalitet.
    Jabuke pune pesticida poslate Rusima – koja sramota.
    Stalno se gubi poverenje u kvalitet raznih proizvoda iz Srbije , gube se ugovori , vraćaju se prozvodi mleka i od mleka , vraćaju se jabuke ,
    Kako steći ponovo poverenje ako jednom neko laže.
    Jadni i bedni ministri i sva garnitura , ne samo u poljoprivredi nego svuda.
    Ne smem ni da pišem jer moderator neće ništa – pa ni ovo objaviti.
  • 14.03.2013 10:02
    @Zabrinuta Mama - kontradikcija
    Da, pitanje je i kome verovati i šta uopšte jesti, kada je sve u prirodi podložno delovanju buđi ,odnosno aflatoksina, sva biljna hrana neposredno, a životinjska posredno. Da li se i na koji način uopšte može uticati da se usevi zaštite od pojave ovog toksina? Kako to rešavaju u Mađarskoj, gde je
    dozvoljeni nivo ovog toksina u mleku 0,00, kako oni to postižu i zašto nikada ne učimo od onih koji više znaju. Zašto je uopšte dozvoljeno da kod nas cela stvar ode toliko daleko?

  • zabrinuta mama

    14.03.2013 09:16
    kontradikcija
    A sta je sa inf sa > http://sr.wikipedia.org/sr/Aflatoksin

    "M1 aflatoksin se ne razgrađuje pasterizacijom niti procesima koji se primenjuju u cilju smanjivanja sadržaja masnoća u mleku, što znači da se može naći u svežem, pasterizovanom i dugotrajnom mleku. Drugi procesi za preradu mleka (tj. fermentacija) kojima se dobijaju mlečne prerađevine razgrađuju aflatoksine ili vezuju njihove molekule u vidu neutralnih proteinskih kompleksa, tako da se oni po pravilu ne mogu naći u aktivnom stanju u siru, kiselom mleku, jogurtu i srodnim proizvodima."

    kome sada verovati?
  • Agronom sa sela

    13.03.2013 20:15
    Krave
    Svi sa sela znaju sledeće:
    - Od pamtiveka se kravama daje za hranu sve i svašta!? Često i razni jestivi otpaci sa gazdinstva!? Te su se krave muzle i to mleko se konzumiralo i na selu i na gradu!!
    Ovi što nas danas turiraju, najmanje misle o našem zdravlju!!
  • novosađanin

    13.03.2013 19:43
    koncentrat
    Mnogi naši čitaoci pitali su se a šta je sa proizvodima od mleka (jogurt, pavlaka, sir). Stručnjaci su objavili da od zaraženog mleka u proizvodima od istog ima više aflatoksina jer se za proizvodnju koristi više litara mleka, pa je i koncentracija znatno veća. Izvor: RTL.Hr, od danas.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna