Izvršni direktor Twittera Džek Dorsi potvrdio je da razmišlja o uvođenju opcije za uređivanje tvitova koja bi korisnicima omogućila da poprave greške u svojim statusima.
Facebook sve više gubi popularnost među mlađim generacijama zbog čega su predstavnici ove društvene mreže odlučili da pokrenu novu aplikaciju pod nazivom Lasso kojom žele da povrate pažnju tinejdžera.
U Samsungovoj laboratoriji za testiranje kvaliteta, koja se nalazi u sedištu kompanije u Suvonu u Južnoj Koreji, postoji robot koji se koristi za testiranje izdržljivosti smartphonea, a radi se zapravo o robotskoj zadnjici.
Kineske vlasti počele su da primenjuju novi alat za nadzor i identifikovanje ljudi: softver za prepoznavanje jedinstvenog oblika tela i načina hoda svakog čoveka, čak i kada su im lica skrivena od kamera.
Nebo iznad Zemlje zapravo nikada nije sasvim tamno. Gornji delovi naše atmosfere sjaje u različitim bojama, ali nama je to teško vidljivo. Takvu predstavu raznovrsnih boja najbolje možemo posmatrati i fotografirati ako se nađemo u orbiti naše planete, odnosno na Međunarodnoj svemirskoj stanici (ISS).
Kineska novinska agencija Sinhua predstavila je prvog virtuelnog televizijskog voditelja, čiji su glas, izrazi lica i pokreti identični ljudskim, a uz to je sposoban da samostalno reaguje na video-snimke u direktnom prenosu i da čita tekstove poput profesionalca od krvi i mesa.
Ruska vlada je za pooštravanje kontrole nad popularnim aplikacijama za slanje poruka, odobrila propis kojim će biti moguće identifikovanje korisnika preko njihovih mobilnih telefona.
Raketa Sojuz koja je sinoć poletela iz Gvajane uspešno je u orbitu postavila satelit Metop-C, meteorološki satelit evropskog tela Eumetsat, saopštila je komercijalna kompanija koja lansira te satelite.
Facebook je patentirao ideju za novu opciju koja bi omogućila da vam, korišćenjem senzora na vašem mobilnom telefonu (na primer Bluetootha), ljude koji se nalaze u vašoj blizini predlaže za prijatelje, piše Wired.
Retki su imali priliku ili će u bližoj budućnosti uspeti da otputuju u svemir, a za one kojima će to ostati samo san, NASA je na neki način ponudila alternativu.
Robert Tapan Moris, sin poznatog američkog kriptografa Roberta Morisa Starijeg, u novembru 1988. godine gotovo da je, sasvim slučajno, uništio ceo tadašnji internet.