Kada neko nema pojma, onda on uzme zamenika (što više nema pojma - treba mu više zamenika).
Kada je neko nemoćan, onda uzme pomoćnika, tj. više njih, što je nemoćniji. Mislim, nije lepo reči, da, kada neko ne može da *ebe, onda treba do*ebnik...
Citajuci izmedju redova, cini mi se da je Bokan krenuo u obracun sa sadasnjim rukovodstvom Uprave za urbanizam jer su mu krila odsecena, tj. eliminisan je kriminal u doticnoj instituciji! Tesko da sad advokati mogu sve da rese zelenom novcanicom, da "proguraju" predmet bez potpune dokumentacije, da bude za juce itd. A i njemu gori pod nogama, raskopao je Vodovod citav grad, zuri mu se s papirima a mora da igra po pravilima. A sustinski je vazno da otpocne sto vise radova, tj. da potpise Ugovore i prebaci avans, a radovi - neka traju mesecima, nema veze. Vazno je samo da se on dobro spremi za izbore, ako nastavi sa raskopavanjem ovakvim tempom, bice svaki glas vredan mozda i tri hiljade... Samo izgleda da je puno Filipa Visnjica u svim nadleznim institucijama. A zamena teza i parola "Drz'te lopova" se ovde vidi iz aviona. Novosadjani, ne budite slepi i ne dajte da nas primitivci prave budalama!
Gradska Uprava za urbanizam je najveća uprava u gradu i obavlja najsloženije poslove i to permanentno i kontinuirano (za razliku od nekih drugih uprava). Broji više od 100 zaposlenih i podeljena je na više odeljenja i odseka (legalizacija, urbanizam, infrastruktura, imovina grada, prostorno planiranje, stambeno odeljenje, finansije...) Uprava je nadležna i za poslovanje JP URBANIZAM, JP POSLIVNI PROSTOR, JKP STAN, STAMBENU AGENCIJU GRADA NOVOG SADA. Poslovi i radna mesta su određena sistematizacijom koja je doneta mnogo ranije. Svakodnevno se donosi preko sto različitih dozvola i akata!
Procenat naplate JKP usluga u N.Sadu i Vojvodini je najveci bio i jos uvek je, ali te pare odlaze u savetnike savetnika savetniku savetnika.... Pa dokle vise. Kampanja SNS-a je bila izvrsna i ja sam im poverovala tj. vise sam glasa iz inata za njih i pored toga sto su me prethodni zaposlili, ali definitivno situacije u JKP -cima je uzasna. Toliko kradja i pranja para, namestanja poslova, zloupotreba sl.automobila, sl.putovanja, reprezentacija itd nije bilo nikad vise. Cinjenica je da Novi Sad nikad gore nije izgledao. Mogu oni da saniraju cevi preko Milenijuma, krpe asfalte, ali to su sve namesteni poslovi,a vi sad vidite koliko namestnih poslova ima s obzirom da nam je ceo grad prekopan...
... da gradska komunalna preduzeća propadaju zbog viška zaposlenih. I sada će jadnike iz tih preduzeća koji nemaju političku zaštitu otpustiti na ulicu da bi stranački vojnici ostali na javnim jaslama. U njegovom dvorištu se množi administracija a čovek otpušta nepodobne nesretnike i zato izdvaja novce svih nas. Molim sve relevantne medije da isprate rešavanje viška zaposlenih u gradskim preduzećima i videćete na šta će to izaći.
Помоћници су све бивши начелници,примани у ранијем периоду преко странака,као и сада,а након смењивања нашли ухлебљење у Управама.Само су заменици доведени и након промене власти они сви остају као помоћници,тако да ће за коју годину све управе чинити заменици и помоћници који појма немају о послу.То је истина.
SPO je sramota tj njeni funkcioneri, upropastili su sto Vodovod a tako i Stan, pogotovo Stan gde su pare dobijene od grada za otpustanje radnika, dali na oroceno nebili zaradili nesto. Mogao bi neko taj slucaj da ispita.
niste vi tu ni stoti deo nabrojali sta i kako se pljavka nasa Vojvodina. Ima tu njih dovezenih propalih kadrova iz opstine Bac, Sombor, da ne nabrajam.. Svi su se tu uposlili , jer su odande morali da beze, tako dobro su tamo radili. Dosta su se nafatierali pa malo radna mesta neka ustupe mladima koji gladuju.
gomile savetnika I pomoćnika po ugovoru o delu sa nezamislivim platama.
Šta da se radi kad su zaštićeni čuvenom Uredbom Vlade Republike Srbije kojom je predviđeno da 35% državnih službenika mogu biti savetnici I pomoćnici (preko potrebni).
Tom uredbom su zaštitili partijski kadar koji urušava budžet sa svojim nenormalnim primanjima, a mi obični radnici smo zbog takvih na udaru za smanjenje plata.
Pa nastavite i dalje kao ovce da slušate I verujete "mesiji" Aleksandru Vučiću I njegovoj "eliti".
od ovakvih ljudi se nista drugo i nije moglo ocekivati jer nije njima u interesu narod , Vojvodina, Srbija nego samo oni sami i njihov novcanik, Sto pre da odu, brze cemo se oporaviti.
Cujte , nermojte se cuditi ovo je crno zuta koalicija tako da je to sve ok. Morali su clanove nekako da zadrze pa su ih sve zaposlili, . Sta ces platice oko stotke, ma usranim stapom too sve treba najuriti.
... a njegovi pomoćnici PRIMAJU od 76 do 112 hiljada !!! "PRIMAJU" NE "ZARADJUJU".. SVAKI KOMENTAR JE SUVIŠAN... jedino ne znamo koliko njih uopšte i ne dolaze na posao "a primaju"???
Svi ti "pomoćnici" i "savetnici" su uvek partijski poslušnici, raspoređeni na to mesto zbog veće plate i najčešće nisu ni stručni a po pravilu se ni ne pojavljuju na poslu. Kada se bolje pogleda, i što bi dolazili. Kada bi se ti likovi skinuli sa grbače ne bi trebalo ni smanjivati plate u javnom sektoru. A tim "savetnicima" i "pomoćnicima" je ta plata kao džeparac, sede oni i u raznim upravnim odborima, nadzorima, vode svoj neki "biznis" jer imaju vremena. Zamislite, horda likova ni ne dolazi na posao a 100-150.000 najmanje kaplje svaki mesec! I njih će najmanje pogoditi ako im platu smanje sa 150.000 na 130.000.
U Upravi za sport i omladinu troje štrajkuju(nisu više njihovi na vlasti)dvoje na porodiljskom , a troje kao radi ali ih je teško pronaći na radnom mestu.Oktobar mesec je, a posao koji su trebali da završe još u martu nije odrađen.
ovi Egici igraju jako lukavo jedan sa zutima na pokrajinskom nivou rastura a drugi sa naprednjacima na gradskom a veliki je ekspert pa mu treba toliko pomocnika i savetnika, toliko dobro je vodio trzni centar Lupus da mi nije zao sto samo njegovo ljudstvo mesecno budzet kosta 10000e, nadam se da ga dobro savetuju jer da je sam veci bi on trosak bio... ne znam da li imaju i nekoga na republickom???
načelnica Uprave za zaštitu životne sredine Marinela Zagorac ima jednog zamenika i šest pomoćnika... stidite se, u gradu nikad' veći haos, a ja vas plaćam !!!
...a pokušavamo samo da preživimo i da platimo šta kome imamo, a ova bahata gamad nam stružu sa leđa...Ne treba Srbiji 5.oktobar već Pad Bastilje...g****a g****rska!!!
To su sve bivši načelnici koje su postavile prethodne generacije vlasti. Prećutni je dogovor da niko nikog ne otpušta. Sve će to ionako građani platiti!
Poštovani gradonačelniče Vučević,
Dana 18.09.sam podneo zahtev za odobrenje radi promocije fakulteta.Danas 7.10.iz gradske uprave za komunalne delatnosti je stigao poziv da je potrebno dostaviti ugovor sa "Čistoćom",verovatno i oni traže pare, ali zar nije dovoljna taksa koju smo uplatili 460 dinara.Čistoća je JKP i finansira se iz budžeta grada.Tim pre što deljenje flajera ne prlja javnu površinu - asfalt.
Ovakvo odobrenje se mora dobiti u roku jednog dana i to na e-mail . Gubim već nekoliko dana od šaltera do šaltera sa nepotrebnim procedurama. Zar je to E-Uprava? Da li je normalno da toliki zaposleni ne znaju da urede izdavanje običnog odobrenja. A sdruge strane političke stranke za promociju nemaju takvo odobrenje niti ga traže. Gradonačelniče uvedite red u haosu uprave.I neka se uproete procedure i da se zahtevi ažuriraju i izdaju sve na jednom mestu ili na mail.Hvala!
Pomoćnici nadopunjuju šupljinu u obrazovanosti, znanju rukovodioca, tako je i Kurina mogao biti skoro ministar. Svaka uprava na čiji rad ima primedbi, treba da dobije još pet pomoćnika, a svima još povećati plate, da bi lakše podneli svoje nesposobne šefove.
Zna li Jadranka J. reci vise od par recenica! Za par recenica ne moras biti portparol. Garant joj sve napisu, a ona kao ispadne kako drzi sve infose u malom prstu. Kiti se tudjim perjem, klasika za svakog portparola, ne zamo za nju!
Milos Egic nacelnik Uprave za urbanizam?Pa je li moglo ludje i bezobraznije resenje da se nadje.Pitam se gde mi to zivimo,u kojem smehotresu od drzave,i da, umalo da zaboravim KOGA VI SVI ZAJ....... vise?????
Bas bi bilo zanimljivo da novinari provere da li je i jedan od tih vajnih zamenika i pomocnika bez clanske karte (ne mislim na clanstvo u biblioteci, naravno)!!!
to je iz razloga jer postavljeni nacelnici nemaju odgovarajuce strucnosti niti prakse iz resora koju vode pa su im potrebni ti silni pomocnici koji takodje nemeju strucnost za sve.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Načelnici uprava u Novom Sadu imaju više pomoćnika od ministara
Novi Sad
•07.10.2014.
•10:13 > 12:40
Komentari 39
Kaplar
Jacovitti
Kada je neko nemoćan, onda uzme pomoćnika, tj. više njih, što je nemoćniji. Mislim, nije lepo reči, da, kada neko ne može da *ebe, onda treba do*ebnik...
Kibicer
@@Vaga - Samo da pitam
uprava
NN
Mjaujork
POZNATI
goran
13
Vuk
bluser
Niste
Šta da se radi kad su zaštićeni čuvenom Uredbom Vlade Republike Srbije kojom je predviđeno da 35% državnih službenika mogu biti savetnici I pomoćnici (preko potrebni).
Tom uredbom su zaštitili partijski kadar koji urušava budžet sa svojim nenormalnim primanjima, a mi obični radnici smo zbog takvih na udaru za smanjenje plata.
Pa nastavite i dalje kao ovce da slušate I verujete "mesiji" Aleksandru Vučiću I njegovoj "eliti".
Santana
Zorkica
Ćevara
gicko
Kiklop
aka
brka
w
marinna03
@Vaga
Vlasta Jančić
Dana 18.09.sam podneo zahtev za odobrenje radi promocije fakulteta.Danas 7.10.iz gradske uprave za komunalne delatnosti je stigao poziv da je potrebno dostaviti ugovor sa "Čistoćom",verovatno i oni traže pare, ali zar nije dovoljna taksa koju smo uplatili 460 dinara.Čistoća je JKP i finansira se iz budžeta grada.Tim pre što deljenje flajera ne prlja javnu površinu - asfalt.
Ovakvo odobrenje se mora dobiti u roku jednog dana i to na e-mail . Gubim već nekoliko dana od šaltera do šaltera sa nepotrebnim procedurama. Zar je to E-Uprava? Da li je normalno da toliki zaposleni ne znaju da urede izdavanje običnog odobrenja. A sdruge strane političke stranke za promociju nemaju takvo odobrenje niti ga traže. Gradonačelniče uvedite red u haosu uprave.I neka se uproete procedure i da se zahtevi ažuriraju i izdaju sve na jednom mestu ili na mail.Hvala!
Vaga
ZoranNS
Tja
Jadransko more
w. w.
Mare
daca
Anon
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H