Ženska teniska asocijacija WTA suspendovala je sve turnire u Kini zbog slučaja teniserke Šuai Peng koja je za seksualno zlostavljanje optužila kineskog zvaničnika, a potom nestala iz javnosti.
Teniska reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Dejvis kupa, nakon što su Novak Đoković i Nikola Ćaćić pobedili Kazahstance Andreja Golubjeva i Aleksandra Nedovjesova sa 6:2, 2:6, 6:3.
Teniska reprezentacija Srbije izjednačila je večeras u Madridu na 1:1 protiv Kazahstana u četvrtfinalu Dejvis kupa, pošto je Novak Đoković pobedio Aleksandera Bublika sa 6:3, 6:4.
Teniska reprezentacija Srbije gubi večeras u Madridu protiv Kazahstana, nakon što je Miomir Kecmanović u prvom meču četvrtfinala Dejvis kupa poražen od Mihaila Kukuškina sa 6:7, 6:4, 6:7.
Svetska atletika saopštila je danas da će Rusiji biti dozvoljeno da, kao neutralne sportiste na takmičenja naredne godine pošalje 20 svojih atletičara, dok zemlja ostaje pod suspenzijom zbog dopinga.
Ministar sporta Viktorije Martin Pakula rekao je da je obavezna vakcinacija protiv kovida za učesnike Australijan opena uvedena kako bi se zaštitila zajednica, a ne u cilju ucene Novaka Đokovića.
Teniska reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale Dejvis kupa, pošto je u Madridu selekcija Rusije pobedila Španiju sa 2:1, u drugom meču Grupe A.
Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je danas u Monsu od selekcije Belgije sa 69:73 (21:13, 20:16, 22:25, 6:19), u meču drugog kola Grupe A kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2023. godine.
Na Evropskom prvenstvu za rukometaše moći će da nastupe samo igrači koji su ili dva puta vakcinisani ili su preležali koronu, odlučila je danas Evropska rukometna federacija (EHF).