Dok je policija prethodnih dana sprovodila akcije pronalaženja neregularnih migranata i njihovog sprovođenja u prihvatne centre, “Narodne patrole”, iako bez policijske značke, nastavljaju lov na ljude.
Javno preduzeće "Putevi Srbije" apelovalo je danas da učesnici u saobraćaju budu posebno oprezni prilikom vožnje i da prilagode brzinu kretanja uslovima na putu, jer će, prema upozorenju Republičkog hidrometeorološkog zavoda, sutra i u utorak na putevima biti mraza.
Bivšem načelniku Uprave kriminalističke policije Beograd Iliji Milačiću određen je pritvor do 30 dana, zbog sumnje da je odavao tajne podatke, saopštio je Viši sud u Beograd.
Funkcioner Srpske napredne stranke Vladimir Đukanović uputio je apel predsedniku Srbije i predsedniku SNS Aleksandru Vučiću, u kojem navodi da kriminalna grupa Veljka Belivuka ne bi mogla da radi sve što je radila da nije postojala ozbiljna logistika ljudi iz vladajuće stranke.
Episkop diseldorfski i cele Nemačke vladika Grigorije izjavio je za Dojče vele, koji konstatuje da ga po anketama proglašavaju novim patrijarhom ili čak i predsednikom, da "zasigurno nikada neće biti političar, ali da će uvek govoriti ono što misli".
Beogradska policija zaustavila je 23-godišnjeg vozača koji je u Dečanskoj ulici bio za volanom pod dejstvom droge i sa 1,77 promila alkohola u organizmu.
Fondacija "Alek Кavčić" odbacila je danas navode da je njen rad deo kampanje pokreta Dosta je bilo (DJB) i navela da sav novac za njen rad obezbeđuju isključivo osnivač profesor Aleksandar Kavčić i oko 100 građana sa donacijama u iznosu od 500 do 20.000 dinara.
Razgovaramo i razmenjujemo informacije sa zemljama u koje naši turisti najčešće idu, ali još nemamo definisane uslove pod kojima ćemo ove sezone putovati u inostranstvo, kaže direktor Nacionalne asocijacije turističkih agencija Srbije (YUTA) Aleksandar Seničić.
Premijerka Ana Brnabić najavila je danas nastavak akcije protiv kriminala i korupcije i skora hapšenja funkcionera i tajkuna koji su bili povezani sa kriminalnim klanom Veljka Belivuka.
Snežne padavine na jugu i jugoistoku Srbije donose zimske uslove vožnje zbog snega na kolovozu kojeg mestimično ima i na putevima u nižim predelima, a mraz i temperature oko minus sedam stepeni stvaraju poledicu i opasnost od proklizavanja vozila, saopštio je jutros Auto-moto savez Srbije.
Uhapšeni bivši načelnik beogradske policije Ilija Milačić danas će biti priveden na saslušanje u Više javno tužilaštvo u Beogradu, rečeno je Tanjugu u tom tužilaštvu.