Evropska unija treba da obustavi finansiranje projekata koji uključuju naftu, gas i ugalj, ocenili su u zajedničkom saopštenju ministri finansija Unije.
Dvoje ljudi je poginulo, petoro se vodi kao nestalo, dok je najmanje 150 kuća uništeno u požarima koji besne širom istočne Australije, saopštile su danas lokalne vlasti.
Otac osnivača Vikiliksa Džulijana Asanža kojeg Vašington optužuje za špijunažu uz moguće izručenje SAD-u, izjavio je danas da njegovom sinu preti smrt u zatvoru.
Student univerziteta u Hong Kongu Čau Ts-Lok, koji je pao sa garaže nakon što je policija ispalila suzavac tokom sukoba sa antivladinim demonstrantima, preminuo je jutros.
Srpski državljanin nalazi se među povređenima u požaru koji je izbio u skladištu nafte u ruskom gradu Novorosijsku, saopštile su lokalne službe za vanredne situacije.
Dvoje bivših zaposlenih u Tviteru i jedan Saudijac optuženi su u SAD zbog špijunaže na toj društvenoj mreži u korist Rijada, objavilo je američko pravosuđe.
Sud u Njujorku naložio je danas američkom predsedniku Donaldu Trampu da plati dva miliona dolara po tužbi da je zloupotrebio svoju humanitarnu fondaciju za političke i poslovne interese.
Nakon što su se pojavile informacije da je nobelovac Peter Handke 1999. godine dobio jugoslovenski pasoš, Ministarstvo unutrašnjih poslova Austrije pokrenulo je proveru tog slučaja, piše bečki dnevnik "Esterajh".
Američki borbeni avion F-16 slučajno je ispustio bombu bez eksplozivnog punjenja, odnosno betonsku bombu, tokom trenažnog leta u japanskoj prefekturi Aomori, rekao je danas generalni sekretar kabineta Jošihide Suga.
Dvodnevni štrajk kabinskog osoblja avio kompanije Lufthanze počeo je, a očekuje se da će ukupno biti otkazano oko 1.300 letova kojima je trebalo da putuje oko 180.000 putnika.
Kiparski ministar unutrašnjih poslova Kostantinos Petridis najavio je pokretanje procedure oduzimanja državljanstava 26 stranih investitora, dodeljenih im u unosnom investicionom programu.
Nemačka policija pokrenula je istragu protiv trojice 14-godišnjaka zbog podsticanja mržnje, nakon što su tinejdžeri navodno pevali antisemitske pesme posle posete koncentracionom logoru "Buhenvald".