Nezavisno udruženje novinara Srbije osudilo je "neprimerene uvrede" koje su funkcioneri i narodni poslanici vladajuće koalicije izrekli nakon prikazivanja dokumentarnog filma "Vladalac" o novinaru i bivšem predsedniku tog udruženja Slaviši Lekiću, akterima filma i Televiziji N1 koja ga je emitovala, saopštio je NUNS.
Prosečna isplaćena neto zarada po zaposlenom u Hrvatskoj za decembar prošle godine iznosila je 6.559 kuna (oko 880 evra), što je na godišnjem nivou realno više za 3,3 posto, saopštio je Državni zavod za statistiku.
Zaštitnik građana Zoran Pašalić upozorio je danas da po rezultatima istraživanja oko 500.000 građana Srbije ne može da zadovolji osnovne egzistencijalne potrebe, pri čemu su riziku od siromaštva najviše izloženi mlađi od 18 godina.
Nezavisno udruženje novinara Srbije (NUNS) saopštilo je da, uz podršku Ambasade SAD, petnaestu godinu za redom dodeljuje Nagradu za istraživačko novinarstvo, koja će se od ove godine zvati po izvrsnom novinaru Dejanu Anastasijeviću.
Nova politička stranka u Srbiji - "Samostalna srpska stranka" formirana je ujedinjenjem Pokreta za razvoj Srbije, političkog pokreta Samostalni DSS i Nacionalno-demokratskog političkog saveta, saopštio je predsednik te stranke Andreja Mladenović.
Direktor Centra za socijalni rad u Alibunaru Zoran Prebiračević biće razrešen i protiv njega i stručnih radnika u ustanovi biće podneta krivična prijava, a nakon slučaja šestoro napuštene dece iz Novog Kozjaka, koja su sama živela u nehumanim uslovima.
Zaštitnik građana pokrenuo je postupak kontrole zakonitosti i pravilnosti rada Inspektorata za rad Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja zbog pogibije radnika na gradilištu u Ulici vojvode Milenka u Beogradu, saopšteno je iz te institucije.
Carinici su u utorak, 18. februara na prelazu Horgoš u saradnji sa policijom sprečili pokušaj krijumčarenja kozmetike, čija je vrednost procenjena na oko milion dinara.
Ministarstvo finansija saopštilo je da će Predlog novog Zakona o igrama na sreću obuhvatiti i član kojim se 40 odsto prihoda od igara na sreću izdvaja ranjivim grupama, preneo je portal B92.
Predsednik Skupštine Vojvodine Ištvan Pastor i predsednica Narodne skupštine Srbije Maja Gojković održali su danas prve konsultacije povodom predstojećeg raspisivanja redovnih izbora za poslanike u Skupštinu Vojvodine i izbora za odbornike skupština jedinica lokalne samouprave.
Guvernerka Narodne banke Srbije Jorgovanka Tabaković rekla je da ne bi trebalo privatizovati Komercijalnu banku već je, kao i Poštansku štedionicu, zadržati u državnom vlasništvu.
Ministarstvo spoljnih poslova upoznalo je dvoje srpskih državljana, putnika na brodu "Dajmond Princes, sa mogućnošću evakuacije specijalnim letom koji organizuje Italija, ali su oni odlučili da se u Srbiju, nakon okončanja karantina, vrate komercijalnim letom u svom aranžmanu i uz pomoć kompanije "Princes Kruziz".
Upotreba kamera u automobilima ne pominje se ni u jednom zakonu, pa je pitanje da li snimci napravljeni na ovaj način mogu da se koriste kao dokaz na sudu.
Boingov avion "737 Max" suočava se sa potencijalnim novim bezbednosnim problemima pošto su pronađene naprsline u rezervoarima za gorivo nekoliko novih letelica, koje su se nalazile u skladištu, gde su čekale da budu isporučene avio-kompanijama.