Ministarka poljoprivrede Srbije Jelena Tanasković izjavila je danas da država ne može da odredi cenu maline, jer otkupnu cenu definiše tržište i da bi sve drugo bilo "iznuđeno i ishitreno".
Na teritoriji Grada Bora u prethodne dve nedelje je u više sela evidentirana afrička svinjska kuga, rečeno je danas na sastanku gradskog Štaba za vanredne situacije.
Bošnjački član Predsedništva BiH Denis Bećirović je u razgovoru sa britanskim ministrom spoljnih poslova Džejmsom Kleverlijem u Londonu rekao da predsednik RS Milorad Dodik treba da bude smenjen.
Kina je otkazala posetu šefa evropske diplomatije Žozepa Borelja toj zemlji, u kojoj je trebalo da boravi naredne nedelje, saopštila je PR za spoljne poslove i bezbednosnu politiku EK Nabila Masrali.
Od ukupno četiri kandidata, Komisija za dodelu zvanja i priznanja donela je odluku da predloži Skupštini grada Subotice da zvanje Počasni građanin u 2023. godini ponese predsednik Aleksandar Vučić.
Poverenik Srbije za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti Milan Marinović izjavio je da je "skoro polovina građana" upoznata s njegovim radom.
Rukovodstvo kompanije Džinsi Srbija uputilo je danas svim svojim radnicima cirkularnu SMS poruku u kojoj im saopštavaju da ta tekstilna fabrika posle 12 godina rada u Leskovcu odlazi u likvidaciju.
Šef poslaničke grupe Narodne stranke Miroslav Aleksić izjavio je danas u parlamentu, reagujući na tvrdnje ministra Aleksandra Martinovića, da im odavno niko nije napravio takav marketing.
Sud u Šapcu je doneo oslobađajuću presudu za člana pokreta Ne davimo Beograd Dobricu Veselinovića, po krivičnoj tužbi koju je protiv njega podneo načelnik šabačke policije Miodrag Andrić.
U školama su podnete prijave zbog 479 krivičnih dela, a bilo je 134 zahteva za pokretanje prekršajnog postupka, naveo je ministar unutrašnjih poslova Bratislav Gašić.
Letnja umetnička škola Univerziteta umetnosti u Beogradu biće održana u Zaječaru, od 8. do 16. jula, pod nazivom ArtSalto, saopštio je danas Univerzitet umetnosti.
Više javno tužilaštvo u Novom Pazaru je najavilo da će odluku o daljem toku predistražnog postupka o utvrđivanju uzroka smrti vodnika VS Dejana Stojkovića pre dve godine doneti posle novog veštačenja.
Carinici na Međunarodnom aerodromu "Skoplje" sprečili su pokušaj nelegalnog iznošenja deviza i zaplenili 90.000 evra, saopštila je danas Carinska uprava Severne Makedonije.
U Srbiji se, na osnovu stanja useva, očekuje da proizvodnja pšenice ove godine bude 3.755.000 tona, što je za 20,8 odsto više u odnosu na prošlogodišnju, objavio je Republički zavod za statistiku.
Carinici su u ponedeljak, 3. jula na graničnom prelazu Gradina, u saradnji sa policijom, sprečili pokušaj krijumčarenja skoro 600 grama zlatnog nakita.
Ministar državne uprave i lokalne samouprave Aleksandar Martinović čitao je na današnoj sednici Skupštine Srbije ocene iz srednje škole narodnog poslanika Miroslava Aleksića.