Profesor Filozofskog fakulteta Jovo Bakić smatra da Studenti 2.0, odnosno, "studenti koji žele da uče" vode propagandu sličnu onoj koju vodi predsednik Srbije, predstavlljajući sebe kao žrtvu.
Gradska izborna komisija u Zaječaru odbila je sve prigovore povodom lokalnih izbora, a opozicija zbog toga radi na pripremanju žalbe Višem sudu i najavljuje protest za ponedeljak.
Auto moto savez Srbije (AMSS) apelovao je na vozače da budu oprezni na putevima ka turističkim destinacijama u Srbiji i ka Crnoj Gori, Bugarskoj i Severnoj Makedoniji.
Ukupno 22 makedonska državljanina zatražilo je pomoć za napuštanje Izraela i povratak u Severnu Makedoniju, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova.
FBI ponudio je nagradu od 50.000 dolara za informacije o Vensu Luteru Boelteru, osumnjičenom za dvostruko ubistvo zastupnice u Predstavničkom domu Minesote, Melise Hortman i njenog supruga.
Srpska policija rano jutros uhapsila je Krunoslava Fehira, koji je ključni svedok na suđenju Branimiru Glavašu osumnjičenom za ratne zločine u Osjeku 1991. godine.
Najmanje dve osobe su poginule, a 32 su povređene kada se srušio deo malog starog betonsko-gvozdenog pešačkog mosta preko jedne reke u zapadnoj Indiji.
Rusija je predala Ukrajini još 1.200 tela ukrajinskih vojnika poginulih u ratu, prenele su državne agencije, navodeći da Moskva zauzvrat nije dobila posmrtne ostatke nijednog svog vojnika.
U osnovnim školama koje tokom školske 2024/25. godine nisu imale obustavu nastave sutra počinje letnji raspust, dok za škole koje zbog obustave nisu ispunile plan, nadoknada traje do 20. juna.