"Dajmler" otpušta 15.000 radnika

Nemački proizvođač automobila "Dajmler" planira da otpusti više od 15.000 radnika zbog mera štednje, objavio je nemački list "Handelsblatt".
"Dajmler" otpušta 15.000 radnika
Foto: Pixabay
To je deo mera štednje kojima "Dajmler" želi da do 2022. godine uštedi oko 1,4 milijarde evra.
 
Naime, ovo nije prvi put da je taj automobilski div u javnost izašao sa takvom informacijom. U novembru prošle godine "Dajmler" je najavio kako će zbog ušteda doći do smanjenja broj radnika u administraciji i upravi. 
 
Mesec dana kasnije, iz kompanije su se oglasili sa novom vešću. Tada su objavili kako će bez posla ostati gotovo 10.000 radnika širom sveta dok će ulaganja biti ograničena na duži rok i drastično smanjena kako bi se ublažio negativan uticaj pooštrenih propisa o emisiji štetnih gasova.
 
Čini se kako ni te mere nisu bile dovoljne, pa tako po treći put menjaju plan i najavljuju dodatnih 5.000 otkaza.
 
Inače, do naglih promena u tom nemačkom divu, koji je ujedno i vlasnik luksuznog "Mercedes-Benca" i zapošljava oko 300.000 ljudi u čak 17 zemalja, došlo je zbog kaskanja za konkurencijom, pogotovo u segmentu proizvodnje električnih automobila, ali i sporog prilagođavanja na nove trendove.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

Zbog čega banke odbijaju zahteve za olakšice?

U prva tri meseca ove godine građani su bankama podneli zahteve za olakšice za ukupno 2.321 kredit ukupne vrednosti 2,3 milijarde dinara. Banke su odbile 21 odsto zahteva za olakšice, zbog čega?

Kako izgleda struktura stranih investicija u Srbiji?

Na prvi pogled, podaci o stranim direktnim investicijama u Srbiji deluju ohrabrujuće, do maja ove godine neto priliv je iznosio 596 miliona. Međutim, detaljniji uvid u strukturu tih investicija pokazuje drugačiju sliku.

Da li ćete dočekati penziju?

Najstariji žitelji Srbije željno iščekuju jesen, već sredinom septembra svaki penzioner dobiće jednokratni prihod u visini, zavisno od penzije, između 20.000 i 35.000 dinara.

Rast BDP-a Srbije u drugom kvartalu 3,6 odsto

Realni rast bruto domaćeg proizvoda (BDP) Srbije u drugom kvartalu ove godine u odnosu na isti period prethodne godine iznosio je 3,6 odsto, objavio je Republički zavod za statistiku.