Globalni sektor zabave gubi 160 milijardi dolara zbog virusa korone

Prema prognozama kompanije "Ampere analysis", koja se bavi analizom tržišta, globalni sektor zabave izgubiće u narednih pet godina 160 milijardi dolara (146 milijardi evra) rasta kao rezultat krize izazvane pandemijom Covid-19.
Globalni sektor zabave gubi 160 milijardi dolara zbog virusa korone
Foto: Pixabay
Iako će se najveći uticaj osetiti tokom ove i naredne godine, rast će se smanjivati svake godine tokom trajanja petogodišnjeg prognoznog perioda, navodi "Amper" u analizi objavljenoj na njihovom sajtu.
 
Mada će velika većina sektora zabavne industrije osetiti negativne efekte pandemije, "Amper" je identifikovao najveće gubitnike.
 
"Oglašavanje je najteže pogođeno i kratkoročno i uopšte, ali analiza sektora zabave pokazuje da su oblasti poput pozorišta proporcionalno teže pogođene", konstatuje kompanija.
 
Međusobna povezanost oblasti u industriji zabave znači da se niz efekata u ostalim oblastima neće u potpunosti osetiti tokom narednih nekoliko godina.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

NBS: Smanjene devizne rezerve

Bruto devizne rezerve Narodne banke Srbije (NBS), kako je objavila danas, na kraju marta ove godine iznosile su 28,48 milijardi evra i u odnosu na kraj februara smanjene su za 1,33 milijarde evra.

NBS zadržala referentnu kamatnu stopu na istom nivou

Izvršni odbor Narodne banke Srbije odlučio je da referentnu kamatnu stopu zadrži na nivou od 5,75 odsto, kao i da na nepromenjenim nivoima zadrži kamatne stope na depozitne od 4,5 odsto i kreditne olakšice od sedam odsto

Dizni otpušta 1.000 ljudi

Volt Dizni planira da ukine 1.000 radnih mesta u narednim nedeljama, od kojih će mnoga biti u marketinškom odeljenju kompanije, saopštili su izvori koji su upoznati sa tim pitanjem.

Aman kupio DIS

Kompanija Aman iz Beograda objavila je da je, posle devet uspešnih akvizicija trgovinskih sistema u Srbiji, postala vlasnik 100 udela udela i u kompaniji PTP DIS iz Krnjeva.