Međugodišnja inflacija u novembru bila 2,8 odsto

Međugodišnja inflacija u Srbiji u novembru je bila 2,8 odsto, a mesečna 0,2 odsto, obavio je danas Republički zavod za statistiku.
Međugodišnja inflacija u novembru bila 2,8 odsto
Foto: 021.rs (ilustracija)

Cene proizvoda i usluga lične potrošnje, kojima se meri inflacija, u novembru su u poređenju sa decembrom 2024. godine povećane u proseku za 2,6 odsto.

Posmatrano po glavnim grupama proizvoda i usluga, u novembru je rast cena zabeležen u grupama obrazovanje (1,5 odsto), transport (1,4 odsto), zdravlje (1,3 odsto), komunikacije (jedan odsto), rekreacija i kultura (0,8 odsto).
Poskupele su i odeća i obuća (0,6 odsto), stanovanje, voda, električna energija, gas i ostala goriva i restorani i hoteli (za po 0,4 odsto) i alkoholna pića i duvan (0,1 odsto).
 
Pad cena je zabeležen u grupi hrana i bezalkoholna pića (0,7 odsto).
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

Evro u Bujanovcu 120 dinara

Jedan evro se u lokalnim menjačnicama u Bujanovcu prodaje za 120 dinara, ali menjači kažu da će zbog velike potražnje danas probiti ovu cifru, piše portal Bujanovačke.