MOL ušao u strateško partnerstvo sa Libijskom nacionalnom naftnom korporacijom

MOL Grupa je ušla u novo strateško partnerstvo sa Libijskom nacionalnom naftnom korporacijom (NOC).
MOL ušao u strateško partnerstvo sa Libijskom nacionalnom naftnom korporacijom
Foto: 021.rs
Memorandum o razumevanju potpisali su predsednik i izvršni direktor MOL Grupe Zsolt Hernadi i predsednik Nacionalne naftne korporacije (NOC) Masoud Suleman, saopšteno je iz MOL-a.
Memorandum o razumevanju postavlja temelje za saradnju u istraživanju ugljovodonika, tehnološkim inovacijama i trgovini sirovom naftom, navodi se u saopštenju i dodaje da Sporazum o strateškom partnerstvu utvrđuje okvir za razmenu informacija između NOK-a i MOL-a i zajedničko istraživanje potencijalnih područja saradnje.
 
To uključuje istraživanje i proizvodnju ugljovodonika, tehnološke i razvojne inovacije, mogućnosti naftnih polja u Libiji, snabdevanje sirovom naftom i trgovinske aktivnosti.
Tim povodom Hernadi je izrazio uverenje da će novi sporazum delovati kao katalizator za dalje širenje međunarodnog portfolija MOL-a, stvarajući jasnu uzajamnu vrednost za obe kompanije i jačajući otpornost našeg regiona.
 
"Iz perspektive bezbednosti snabdevanja i energetskog suvereniteta, posebno za zemlje bez izlaza na more, diversifikacija izvora je ključna. Naša saradnja prevazilazi posao, jer smo se složili da obnovimo naše obrazovne, naučne i univerzitetske veze kako bismo naučili što je više moguće jedni od drugih. Takva partnerstva takođe mogu pomoći Evropi da pronađe svoj put ka konkurentnosti, umesto da se prebacuje između različitih oblika energetske zavisnosti", zaključio je on.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

Koliki je minimalac u Evropskoj uniji?

Kancelarija za statistiku Evropske unije - Evrostat objavila je danas da su 22 zemlje od 27 zemalja EU 1. januara objavile minimalne zarade, koje su u 14 zemalja iznad 1.000 evra.

Lukoil pristao da proda većinu svoje strane imovine

Ruska naftna kompanija Lukoil je pristala da proda većinu svoje strane imovine, ukupne vrednosti oko 22 milijarde dolara, američkoj privatnoj investicionoj kompaniji Karlajl Grup, uz odobrenje američke vlade.

Amazon otpušta 16.000 radnika

Multinacionalna američki tehnološka i trgovinska firma Amazon je potvrdila da će ukinuti još 16.000 radnih mesta, uz 14.000 radnih mesta ukinutih u oktobru, objavio je BBC.