Tojota povlači 550.000 vozila u SAD zbog kvara naslona sedišta

Japanski proizvođač Tojota motor povlači 550.007 vozila sa tržišta u SAD zbog mehaničke greške koja bi mogla da dovede do povreda.
Tojota povlači 550.000 vozila u SAD zbog kvara naslona sedišta
Foto: Pixabay
To je saopštila Nacionalna administracija za bezbednost saobraćaja na autoputevima SAD (NHTSA).
Agencija navodi da je razlog za ovaj opoziv neispravan mehanizam naslona sedišta, jer postoji mogućnost da se ne zaključa, što povećava rizike za bezbednost putnika, preneo je Rojters.
NHTSA napominje da se povlačenje odnosi na određena vozila Hajlender i Hajlender hibrid proizvedena od 2021. do 2024. godine.
 
U tim vozilima se nasloni sedišta u drugom redu možda neće zaključati tokom podešavanja.
 
Dileri će zameniti povratne opruge u sklopovima naslona sedišta bez ikakvih troškova za vlasnike, saopštila je NHTSA.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

Srbija priprema nova pravila o preuzimanju firmi

Ministarstvo finansija pokrenulo je javnu raspravu o Nacrtu zakona o preuzimanju akcionarskih društava, koji donosi promene u načinu na koji se kompanije preuzimaju na domaćem tržištu kapitala, objavio je portal eKapija.

OFAC produžio licencu Janafu za transport nafte NIS-u

Kancelarija američke vlade za kontrolu strane imovine (OFAC) izdala je licencu Jadranskom naftovodu (Janaf) za nastavak transporta nafte Naftnoj industriji Srbije do 16. juna, sapšteno je iz sedišta hrvatske kompanije.