Ratarske kulture poput kukuruza, suncokreta i šećerne repe nalaze se u ranoj fazi vegetacije, dok pšenica, koja je već izašla iz zime, trenutno pokazuje dobru kondiciju.
U školskoj 2023/2024. godini, ukupan broj upisanih studenata na poljoprivrednom, Zemun, na svim nivoima bio je oko 4.128.Ove godine od 700 ponuđenih mesta , ostalo je 600 slobodnih.Više nego očigledno urušavanje poljoprivrede na svim nivoima
I to ćacadi nece imati veze ni sa cim koliko sa tim da he uzdanica ovog rezima ocuvavanje laznog deviznog kursa koji štiti uvoznicki lobi i drzi cene visokim, jer je dinar jetfiniji preko nego ovde. Smejte se ćaci smejte se
psenica ce roditi mnogo manje nego prosle godine nema vlage i kise da nalije zrno.Losa setva lose nice nema dovoljno vlage.kukuruz vade vrane suncokret jedu zecevi ima puno njiva presejanih.Tako da ce ova godina biti katastrofalnija od prosle
Niko nikad nije unistio poljoptivredu kao sns.
Kreteni odsekli granu na kojoj sede radi subvencionisanja nekakvih glupavih poslova od kojih su korist imali samo stranci.
Sta ce nama poljoprivreda je glavna mantra ove vlasti.
Nama trebaju zaposleni u javnom sekrotu koji ne doprinose i ne rade nista ali glasaju kako treba.
Zato cemo se zaduzivati do besvesti
Sta smo birali to i treba jesti. Srbija uz njeno bogatstvo i plodnost sa stručnom i odgovornom politikom morala je odavno biti medju prvim izvoznicima hrane u Evropi dok za njene gradjane morala bi cena iste biti medju najnižim
izgledi za prinosi psenice nisu dobri. Poljoprivredu ne treba gledati samo kroz uvecanje BDP-a,od poljoprivrede zivi vise od 1,5 miliona gradjana, gde bi ti ljudi radili da nema poljoprivrede? poljoprivreda drzi stanovnistvo van gradova, u suprotnom bi pritisak na gradove bio ogroman. Umesto subvencija strancima iste preusmeriti na selo i poljoprivredu. Valjda ce nova vlast sa pametnim ljudima shvatiti znacaj poljoprivrede. Od ovih sada nemojte nista dobro ocekivati da ce uraditi za selo i poljoprivredu.
Pšenica pre 15 god bila i 30+dinara,kukuruz u žetvi 27 din.sa njive prodavali,1€ bio 70-ak dinara,sad sve skuplje po 3x,a cene psenice 21, kukuruz 19 dinara.
Propast jednog društva i poljoprivrede.
Ja mogu reci sledeće,
Ima krivice i u vlasti i u organizaciji i u korupciji svakako.
A najveći problem je u neradi jel svi hoce hleba bez motike nema toga, koja god vlast da bude.
Не знам како је стручњак закључио да су усеви у доброј кондицији. Очито да припрема јавност на ниске откупне цене, пре свега пшенице. А онда извозни лоби трља руке...
Sto je hrana skuplja bolje za uvoznicki lobi veca zarada jel ce kupovati dubre od mesa i druge proizvode po celom svetu i trpati u svoje dzepove jel tako ministre igras gluvo glamocko kolo
Sta bi sa Jadrom, kad počinje da hrani pola Evrope ?
Samo da je tim seljacima tamo dati vlasništvo ispod njihovih livada, šuma i njiva , kao u USA, do zemljinog jezgra. Da vidite kako domaćini kale i klepaju krampove da sami kopaju, a držalice lome k'o grisine.
Koja crna ekološka svest i poljoprivreda.
Mi ovde imamo narod koji ne razume da 50 000 dinara 2012. godine ima veću vrednost nego danasnjih 150 000 dinara jer su cene u istom periodu povećane od 2,8 do 8 puta.
Kada decenijama uporno glumiš rusku budalu u Evropi ljudi te, razume se, tako i tretiraju. Nećeš kao članica EU da dobijaš subvencije od Brisela koje su 50% ukupnog EU budžeta. Ko bi normalan pravio gasovod, autoput ili prugu preko neprijateljske teritorije ili ulagao u poljoprivredu ?
Nakon Ukrajinaca i rusa najviše koristi od poraza boljševika putinista imaćemo mi Srbi.
Pre 20 godina, nakon zavrsenog polj. faksa poceo sam da se bavim poljoprivredom. Danas, ne razumem o čemu pričate? Poljoprivreda i selo su najveći srpski neprijatelji
Uvozna hrana leči dušu Srbinu. Od albanskog paradajza do Eva sardina iz Croatia. Dakle, smrt srpskoj poljoprivredi. Nakon desetke iz agrarne politike profesor me pitao, koji su vaši planovi, ja imam video klubx kaze on. Tada su bile kasete....
Kise nema vec 2 meseca, ne znam kako je autor zakljucio da su ratarske kulture u dobroj kondiciji.
Poljoprivreda stuca i to zestoko, a sa njom i mi, dok uvoznicki lobi trlja ruke zadovoljno i ne mareci za Srbiju uopsteno.
Umesto da budemo prepoznatljivi kao vreliki i kvalitetni izvoznici hrane, mi se pozicioniramo kao izvoznici prim.poljoprivrednih proizvoda, i zaradjujemo minimalno.
Nadam se da ce posle sledecih izbora zemlja da se okrene poljoprivredi u najboljem izdanju, i da cemo konacno postati ono sto treba da budemo a da ce hrana kod nas biti upadljivo niza po ceni jer je domaceg porekla.
Pojedinci više zarade na uvozu. Nema veze što poljoprivreda propada! Njima je lepo! Zbog toga viču “Srbija pobeđuje” misliću na sebe, a ne na Srbiju i srpski narod!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Domaća poljoprivreda pod pritiskom: Hrana će u naredne dve godine biti sve skuplja
Autor: Biznis.rs (Marija Jovanović)
Info
•06.05.2026.
•15:59 > 19:20
Komentari 28
olja
dacic
gladnih ce biti manje jer ce lipsati, ostaje elita-bagra pa nek jedu dok ima sta
Mare
Krobnos
Borhes
vlada
Darko
Kreteni odsekli granu na kojoj sede radi subvencionisanja nekakvih glupavih poslova od kojih su korist imali samo stranci.
Sta ce nama poljoprivreda je glavna mantra ove vlasti.
Nama trebaju zaposleni u javnom sekrotu koji ne doprinose i ne rade nista ali glasaju kako treba.
Zato cemo se zaduzivati do besvesti
Маја
tz
misko
Šone
Propast jednog društva i poljoprivrede.
/
Miki
Ima krivice i u vlasti i u organizaciji i u korupciji svakako.
A najveći problem je u neradi jel svi hoce hleba bez motike nema toga, koja god vlast da bude.
Неко образован
Zeze
Savatije
Particulare matter
Samo da je tim seljacima tamo dati vlasništvo ispod njihovih livada, šuma i njiva , kao u USA, do zemljinog jezgra. Da vidite kako domaćini kale i klepaju krampove da sami kopaju, a držalice lome k'o grisine.
Koja crna ekološka svest i poljoprivreda.
Particulare matter
Diesel
Plaćač poreza
Nakon Ukrajinaca i rusa najviše koristi od poraza boljševika putinista imaćemo mi Srbi.
Citalac
Uvozna hrana leči dušu Srbinu. Od albanskog paradajza do Eva sardina iz Croatia. Dakle, smrt srpskoj poljoprivredi. Nakon desetke iz agrarne politike profesor me pitao, koji su vaši planovi, ja imam video klubx kaze on. Tada su bile kasete....
Lala
Miko
Uvoz Svega
Salamander
Ne da mi uvozimo!
Ovi sve rade naopako!
I zlo!
Serpiko
Poljoprivreda stuca i to zestoko, a sa njom i mi, dok uvoznicki lobi trlja ruke zadovoljno i ne mareci za Srbiju uopsteno.
Umesto da budemo prepoznatljivi kao vreliki i kvalitetni izvoznici hrane, mi se pozicioniramo kao izvoznici prim.poljoprivrednih proizvoda, i zaradjujemo minimalno.
Nadam se da ce posle sledecih izbora zemlja da se okrene poljoprivredi u najboljem izdanju, i da cemo konacno postati ono sto treba da budemo a da ce hrana kod nas biti upadljivo niza po ceni jer je domaceg porekla.
Kimi
Zebra
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H