Nakon zatišja tokom zimskih meseci i rada "u pozadini", studenti u blokadi otvaraju novu "letnju sezonu okupljanja", sa prvim velikim skupom 23. maja na Slaviji.
AV toliko se uplašio studenata da je 23.5.'26 izveo svu beogradsku policiju na ulice. Od straha i zavisti pobrgao je u Kinu da kobajagi glrda robote?1?
- opet zaustavio sve vozove u Srbiji na dan protesta na Slaviji,
-opet materao Ćacije da na kraju protesta izazivaju nered, nadajući se da će narod posle toga sve najgore pričati o studentima, Narod je shvatio njegova lukavstva pa sve najgore priča o A.V., o SNS i SPS demonokratama i komunjarama. Hristos vaskrse radosti moja, poštena omladino moja. Hvala narode srpski što si se potrudio i u omnolikom broju podržao poštene studente. Sve vas Bog blagoslovio i u svemu pomogao!
Kad bi oni znali šta hoće i saopštili to građanstvu,možda bi i uspeli delimično i da privuku evrntualno neopredeljeni birače. Ovako, mačku u džaku neće izabrati. I ti profesori iz bojkota kojih takođe ima u manjini toliko su pametni da nemaju šta da ponude biračima. Vrh inteligencije ne ume jedan slogan da smisli. Ko može da bude protiv toga da Srbija pobeđuje. Poruka sa vrlo velikim adutom za pobedu. U bilo čemu,jer sadrži sabornost i masovnost. Kakav idiot treba da budeš i da ne želiš da Srbija pobedi.
Saglasna sam sa Vašim stavom.
Samo je potrebno naglasiti da je ta činjenica svojstvena onom što se podvodi pod civilizacija.
U zemlji gde narod piše peticiju da se Kasandra oslobodi zatvora a glas na izborima se daje Belom Preletačeviću to što bi trebalo da odluči za koga ćeš glasati očigledno nije bitno.
Tako da i posle AV - AV.
Vozovi I autobusi odjednom neće saobraćati, jel? Deca su prepešačila onolike kilometre tako da će opet, bez problema, a i mame i tate i bake i dede dolaze.
Mirno, kulturno, dostojanstveno.
Liste i programi bice obajveljeni kada tvoj Vučić bude smogao hrabrosti raspisati izbore. Do tada možete samo nagadjati lagati prebijati zastrašivati hapsiti …samo odgovarati se mora ko je kršio zakone i to je razlika izmedju studenata i režima.
Ne sumnja da je ovo sve organizovao jedan sahista. Jednog dana,kada sve prodje.....Sve je tako smisljeno organizovano. Shvatili smo ko je ko. Ko o cemu i kako misli. Ko su nam prijatelji a ko neprijatelji. Imacemo novi univerzitet,Sveti Sava, sto je super. Msm.da je to bila ideja Zorana Djindjica. Puno je da nabrajam. Nzm.hoce li moj kom.biti objavljen,ali ovo je toliko ocigledno. Hvala.
Iskreno ne zanima me ni plan, ni obećanja, samo da ih sada smenimo, pa ako opet ne bude dobro opet menjamo.... Do sada su svi nešto obećavali i pričali ono što narod voli da čuje, više mi ne trebaju te priče već samo dela.Vidimo se.
Do sada samo botovi komentarišu, studenti i građani koji ih podržavaju su na čišćenjima u organizaciji zborova, i na skupovima po gradu. Moraćete kasnije večeras da svratite da lupate minuse na komentare. Nema sira za džabe. osim u mišolovci.
Lepo rečeno! Studenti su opet u akciji, samo mi nije jasno KAKO? Izgleda nikako da shvate da je povratak na fakultete bez ispunjenih zahteva, čisti autogol. Neko reče studentski pokret, a u Srbiji oko 250.000 studenata, pa se pitam od toga broja koliki je broj članova tog pokreta!!!
Sa druge strane hoće podršku od naroda, pa nije narod baš toliko lud da daje podršku nekome o kome pojma nema.
Dajte program, pa da vidimo o čemu se tu radi.
Bez programa i bez imena nema podrške.
Ako ti je plan osveta i zatvaranje neistomišljenika, a ne uspostavljanje pravne države drži se ti tvoje pištaljke, pa pišti u svom stanu do mile volje. U pravnoj državi podižu se optužnice i sudi na osnovu materijalnih dokaza i izjava svedoka a ne na osnovu stepena mržnje i ostrašćenosti. Da bi došao u poziciju da nekome sudiš potrebno je da završiš pravni fakultet, položiš pravosudni ispit, stekneš desetak godina radanog staža u pravosuđu, ali na žalost izgkeda da od stručne spreme imaš samo raspored časova.
Ha ha
Vaš sns ćaci plan smo videli. Pljačka.
Naš plan je zatvor za lopove. To je dovoljno da se svi vi uplašite. Svi ste lopovi. Narod zna. Kada i izbore opet pokušate da opljačkate tada ćemo svi izaći.
Studenti pobeđuju.
"Vasiljević smatra da građani nisu, kako kaže, toliko umoreni protestima, koliko "zapitani nad njihovom svrsishodnošću".- браво, баш то. Имали смо највећи скуп у Србији икада, вероватно и на Балкану а можда и у Европи и шта- ништа. Много су веће ствари изведене са много мање људи.
U razvoju ovog studentskog bunta odavno je trebalo da dođe do konkretnih rešenja, do kreiranja liste zrelih, stručnih, dokazanih ljudi kao i jasnog i detaljnog programa. Ovako sve je ostalo na okupljanjima, žurkama i parolama, tako se bori za svoje buduće pozicije, ali ne i za budućnost zemlje.
Покушај али масовност од 15 марта неће поновити сем ако бране изборне резултате. Служба је успела протесте и блокаде перфидно да угуши и постави их у политичке канале али незадовољство бес … народа тешко.
Molim da se na vreme obavesti dežurni javljač o postavljenim eksplozivnim napravama u vozovima.
Brinem se da će zaboraviti da javi na vreme, a železnicu srbije molim čim bude obaveštena da svi vozovi obustave saobraćaj na teritoriji cele Srbije, jer ipak bezbednost putnika je na prvom mestu.
Unapred zahvalan.
Pokusaj, na zalost. Na molbe, zakone i izbore oni nece sici. Sansa je propustena 15.03. gradjani su se previse okupljali u nadi necega. Mirni protesti ne vide nicemu sem zasmejavanju bagre a ako niste primetili od pocetka pumpanja ih nista ne ometa u planovima cak im ipomaze jer se gradjani skupe daleko od problema,.malo izduvaju i krenu kucama.
Nikakva masovnost ne pomaže, baš kao što nedostatak masovnosti ništa ne znači. Pobedu na izborima odnose ljudi i ideje, a ne anonimne "liste" bez programa.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Studentski skup 23. maja na Slaviji: Pokušaj ponavljanja ranije masovnosti ili nova faza
Autor: Insajder (Ana Đurić), Danas (Nađa Vukajlović)
Info
•10.05.2026.
•12:30 > 11:54
Komentari 28
Viki Simić
- opet zaustavio sve vozove u Srbiji na dan protesta na Slaviji,
-opet materao Ćacije da na kraju protesta izazivaju nered, nadajući se da će narod posle toga sve najgore pričati o studentima, Narod je shvatio njegova lukavstva pa sve najgore priča o A.V., o SNS i SPS demonokratama i komunjarama. Hristos vaskrse radosti moja, poštena omladino moja. Hvala narode srpski što si se potrudio i u omnolikom broju podržao poštene studente. Sve vas Bog blagoslovio i u svemu pomogao!
@B
Ivan
Srboljub
Вранић
Da, ali na žalost
Samo je potrebno naglasiti da je ta činjenica svojstvena onom što se podvodi pod civilizacija.
U zemlji gde narod piše peticiju da se Kasandra oslobodi zatvora a glas na izborima se daje Belom Preletačeviću to što bi trebalo da odluči za koga ćeš glasati očigledno nije bitno.
Tako da i posle AV - AV.
Siona
Slavija 23.05. 2026.
Mirno, kulturno, dostojanstveno.
Vuk
Петроније
Jatovac
B
Niko
Gorica
Homer
Novosađanin
Pitanje
Sigurica?
Peki
Podbara
Sa druge strane hoće podršku od naroda, pa nije narod baš toliko lud da daje podršku nekome o kome pojma nema.
Dajte program, pa da vidimo o čemu se tu radi.
Bez programa i bez imena nema podrške.
@Aleksandar
Aleksandar
Vaš sns ćaci plan smo videli. Pljačka.
Naš plan je zatvor za lopove. To je dovoljno da se svi vi uplašite. Svi ste lopovi. Narod zna. Kada i izbore opet pokušate da opljačkate tada ćemo svi izaći.
Studenti pobeđuju.
K2
Крк
Bojan
И
Masni Pečat
Brinem se da će zaboraviti da javi na vreme, a železnicu srbije molim čim bude obaveštena da svi vozovi obustave saobraćaj na teritoriji cele Srbije, jer ipak bezbednost putnika je na prvom mestu.
Unapred zahvalan.
Eto
Hana
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H