Ekonomista i profesor Kolumbija univerziteta Džefri Saks izjavio je da su američke sankcije uvedene Naftnoj industriji Srbije zbog većinskog ruskog vlasništva u kompaniji nezakonite i jednostrane.
Sve što se dešava u Srbiji je prepisano iz ruske knjige. Snežna revolucija copy paste je ono što gledamo.
Naša nada je da EU neće dozvoliti da se to desi. Ne želim da rušim sneška vazda, ali EU nema mehanizne da tu uradi bilo šta, sve i da ima želju i da ovde ljudi žele da im
EU pomogne, a ne žele.
Onog trenutka kad je Vučić shvatio da nema drugi izlaz to je jedini put kojim može da ide. Biće nezgodno narednih godina ovde. Long term imamo izlaz jer prosto nismo rusija i nemamo mogućnosti da budemo samodovoljni, ali dok to shvatimo prođe 10-ak godina Lojalisti su sada u efektu u ćosak sateranog pacova, bore se protiv jedine alternative. U umeću ratovanja je ostavljanje protivniku izlaza baš da ne dovedeš do tog efekta. Jbg oni izlaz nemaju.
A mi nemamo saveznike.
Predivna situacija.
Imas tri tačke:
- odvoj opoziciju od kapitala, to je odavno urađeno ovde, opozicija para nema za trku.
- odvoj opoziciju od naroda kroz propagandu (strani agenti, žuti lopovi, ustaše, fašisti)
- odvoj ih od saveznika (EU nas mrzi, hoće nas litijum)
Three strikes and out.
uvaženi profesore, kada budeš radio samo 12meseci kao običan radnik u ling longu, posle tog ličnog praktičnog iskustva potvrdi priču o koristi trgovinske razmene izmedju kine i srbije. Inače, tvoja teorija bez prakse je jednako delotvorna kao i bogojavljanska vodica za neizlečivu bolest. Bitan je profit, ljudski život je nebitan, jesi li to hteo reci profesore saks?
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Džefri Saks: Sankcije NIS-u nezakonite, SAD ne mogu da kažu Srbiji s kim će sarađivati, a s kim ne
Autor: Tanjug
Info
•23.06.2026.
•07:01 > 06:36
Komentari 5
Vuĺe
Penzioner
Još kad imaju poslušnika na čelu države, ucenjenog, mogu šta hoće.
Игор
Particulare matter
Naša nada je da EU neće dozvoliti da se to desi. Ne želim da rušim sneška vazda, ali EU nema mehanizne da tu uradi bilo šta, sve i da ima želju i da ovde ljudi žele da im
EU pomogne, a ne žele.
Onog trenutka kad je Vučić shvatio da nema drugi izlaz to je jedini put kojim može da ide. Biće nezgodno narednih godina ovde. Long term imamo izlaz jer prosto nismo rusija i nemamo mogućnosti da budemo samodovoljni, ali dok to shvatimo prođe 10-ak godina Lojalisti su sada u efektu u ćosak sateranog pacova, bore se protiv jedine alternative. U umeću ratovanja je ostavljanje protivniku izlaza baš da ne dovedeš do tog efekta. Jbg oni izlaz nemaju.
A mi nemamo saveznike.
Predivna situacija.
Imas tri tačke:
- odvoj opoziciju od kapitala, to je odavno urađeno ovde, opozicija para nema za trku.
- odvoj opoziciju od naroda kroz propagandu (strani agenti, žuti lopovi, ustaše, fašisti)
- odvoj ih od saveznika (EU nas mrzi, hoće nas litijum)
Three strikes and out.
I daa,
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H