Vilko Džonson, tekstopisac i gitarista sastava Dr Feelgood, preminuo je u 75. godini, u ponedeljak.
Džonson, kojem je dijagnostikovan rak 2014. godine, preminuo je u svom domu, a vest o smrti potvrđena je na njegovim nalozima na društvenim mrežama.
"Ovo je obaveštenje koje nikada nismo želeli da pravimo i to činimo teška srca. Vilko Džonson je umro. Preminuo je u svom domu, u ponedeljak, 21. novembra. Hvala vam na poštovanju privatnosti porodice u ovom veoma teškom trenutku. Počivaj u miru, Vilko", navodi se u objavi.
Džonson je bio gitarista sastava Dr Feelgood od formiranja 1971. godine, sve dok nije napustio bend šest godina kasnije. Nakon odlaska iz benda, kratko je svirao sa The Blockheads, nakon čega je karijeru nastavio sa The Wilko Johnson Band.
Njegov poslednji album "Blow Your Mind" objavljen je 2018. godine, a nastavio je da nastupa sve do smrti. Poslednji koncert održao je u oktobru, u Londonu.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Iransko ministarstvo kulturne baštine i turizma saopštilo je da je najmanje 56 muzeja i istorijskih mesta širom Irana oštećeno, dve nedelje od početka rata protiv Izraela i Sjedinjenih Država.
Evropska unija će uvesti sankcije ako Venecijansko bijenale ne povuče svoju odluku da dozvoli Rusiji da učestvuje na međunarodnoj izložbi savremene umetnosti.
Hiljade pisaca objavilo je "praznu" knjigu pod nazivom "Ne kradi ovu knjigu" u znak protesta protiv kompanija za veštačku inteligenciju (AI) koje koriste njihov rad bez dozvole i naknade.
Freska "Strašni sud", delo italijanskog renesansnog umetnika Mikelanđela u Sikstinskoj kapeli, u procesu je restauracije, prvi put posle nekoliko decenija.
Američki pisac Den Simons, jedan od najznačajnijih autora naučne fantastike i horora, koji je slavu stekao romanom "Hiperion" (1989), umro je u 77. godini od srčanog udara.
Glumac Robert Karadin, zvezda serija "Osveta štrebera" i "Lizi Makgvajer", preminuo je u 71. godini nakon borbe sa bipolarnim poremećajem koja je trajala skoro dve decenije, potvrdila je njegova porodica.
Nezavisna istraživačica Valentina Salerno identifikovala je 20 dela koja su ranije bila ili malo poznata ili im je autentičnost bila upitna, i potvrdila je da ona pripadaju umetniku Mikelanđelu Buonarotiju.
Zbirka aforizama "11:52" Ninusa Nestorovića proglašena je najboljom knjigom na konkursu za nagradu "Radoje Domanović", koju Udruženja književnika Srbije dodeljuje za satirična dela objavljena tokom 2025. godine.
Glumac Erik Dejn, najpoznatiji po ulozi Marka Slouna u seriji "Uvod u anatomiju", preminuo je u 53. godini nakon borbe sa amiotrofičnom lateralnom sklerozom (ALS).
U konkurenciji od 16 finalista na festivalu Dora, LELEK je uspeo da se izdvoji kombinacijom snažnih vokala, upečatljive estetike i pesme koja koketira sa tradicijom
Britanski muzej uspešno je otkupio zlatni privezak u obliku srca povezan sa Henrijem VIII iz dinastije Tjudor i njegovom prvom suprugom Katarinom Aragonskom, nakon što je prikupio četiri miliona evra kroz javne donacije
Glumac Džejms van der Bik, najpoznatiji po glavnoj ulozi u američkoj tinejdž drami "Dosonov svet", preminuo je u 49. godini nakon borbe sa rakom creva, prenosi BBC.
Italija je za 14,9 miliona dolara kupila sliku "Ecce Homo" italijanskog slikara Antonela da Mesine, koju je aukcijska kuća Sotbi prošle sedmice ponudila najboljem ponuđaču, potvrđeno je iz te kuće.
Analiza veštačke inteligencije dovela je u pitanje autentičnost dve slike flamanskog umetnika iz 15. veka Jana van Ajka u italijanskim i američkim muzejima.
Mikelanđelova freska "Strašni sud", remek-delo renesanse u Sikstinskoj kapeli u Vatikanu, prolazi kroz svoju prvu restauraciju u poslednjih 30 godina, prenosi Rojters.
Komentari 1
Analiticar
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar