Nemački muzej organizuje golo razgledanje izložbe
Posetioci muzeja Kuća istorije u Štutgartu biće zamoljeni da se skinu kako bi prisustvovali izložbi "Slobodno plivanje - Zajedno" tokom dve nadolazeće večeri.
Muzej u glavnom gradu jugozapadne savezne države Baden-Virtemberg ističe promene u stavovima prema plivanju i ljudskom telu.
"Društvo se ogleda u bazenu. Širok raspon ljudi s različitim načinima života i moralnim konceptima susreće se u javnim bazenima, ponekad više, a ponekad manje skladno", navodi se na internet stranici muzeja.
Bogati i siromašni nekada su se kupali odvojeno, napominje muzej, kao i žene i muškarci.
"Tokom nacističkog doba jevrejsko stanovništvo i 'stranci' bili su isključeni. Čak i pre toga ratni invalidi nisu smeli da uđu na bazene. Takav prizor smatrao se neprihvatljivim", nastavlja dalje muzej.
Obraćajući se današnjim ograničenjima, navodi se da se ponovo žestoko raspravlja o slobodi i o slobodi kretanja.
"Da li je ženama, kvir osobama ili osobama s invaliditetom potrebni 'zaštićeni prostor'? Koristi li kupanje u toplesu ili šteti feminizmu? Da li je prihvatanje maksimalnog skrivanja nazadno ili progresivno", postavlja se pitanje u tekstu na internet stranici muzeja.
Nemačko udruženje "Get naked" smatra da je vreme da se golotinja više ne smatra izuzetkom i da se više ne povezuje intuitivno sa seksom.
Kuća istorije postavlja izložbu s više od 200 artefakata i fotografija, koja će trajati do 14. septembra, kako bi pokazala kako su seksizam i rasizam, moralne koncepcije, isključenost i predrasude ostavili traga na javnim kupalištima uz jednaka prava i demokratiju.
Ulaznice za dve večeri golog razgledanja su rasprodate, ali posetioci i dalje mogu da posete izložbu bez vođenja.
Slični događaji održani su u prošlosti u Parizu, Marselju, Briselu i Hanoveru.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Kultura i umetnost
Preminuo bubnjar grupe ZZ Top Frenk Bird
19.08.2026.•
2
Bubnjar američke rok grupe ZZ Top Frenk Bird preminuo je u 77. godini, saopštio je taj bend.
Preminula glumica Hejden Panetijer
17.08.2026.•
0
Američka glumica Hejden Panetijer preminula je u 36. godini.
Iz muzeja na Siciliji ukradena četiri renesansna umetnička dela
16.08.2026.•
0
Lopovi su iz regionalnog muzeja u sicilijanskom gradu Mesini ukrali četiri umetnička dela koja se pripisuju slikaru sicilijanske renesanse Antonelu da Mesini, objavila je agencija Laprese.
Pronađen ukradeni print Pabla Pikasa i vraćen galeriji iz koje je ukraden 2018.
16.08.2026.•
0
Vlasnik jedne umetničke galerije u Milvokiju rekao je da je policija pronašla vrednu umetninu koja je ukradena od njega 2018. godine - print Pabla Pikasa po imenu "Torero".
Otvoren 32. Sarajevo Film Festival
14.08.2026.•
0
Projekcijom filma "Očevina" poljskog reditelja Pavela Pavlikovskog večeras je otvoren 32. Sarajevo Film Festival, koji će trajati do 21. avgusta.
Benksijeva dela koštala London 175.000 evra, račun plaćaju poreski obveznici
11.08.2026.•
2
Uklanjanje i obezbeđivanje tri dela uličnog umetnika Benksija koštalo je britanske poreske obveznike gotovo 150.000 funti, odnosno oko 175.200 evra.
Tanja Bošković dobitnica nagrade Pavle Vuisić
10.08.2026.•
0
Glumica Tanja Bošković ovogodišnja je dobitnica nagrade "Pavle Vuisić" za životno delo, koju dodeljuje Udruženje filmskih glumaca Srbije za izuzetan doprinos glumačkoj umetnosti.
Ovo su pet superfinalista ovogodišnje nagrade "Milan Mladenović"
10.08.2026.•
0
Stručni žiri odabrao je pet superfinalista ovogodišnje muzičke nagrade "Milan Mladenović".
Neki od najvećih izdavača neće učestvovati na ovogodišnjem Sajmu knjiga u Beogradu
09.08.2026.•
1
Vodeće izdavačke kuće u Srbiji donele odluku da ne učestvuju na 69. Beogradskom sajmu knjiga, piše Nedeljnik na svom portalu.
Vudi Harelson dobitnik Počasnog srca Sarajeva
03.08.2026.•
0
Počasno Srce 32. Sarajevo film festivala biće dodeljeno glumcu Vudiju Harelsonu za izuzetan doprinos filmskoj umetnosti i izuzetnu glumačku karijeru, najavili su organizatori.
Nolanova "Odiseja" povećala prodaju Homerovog epa i podstakla interesovanje za grčki jezik
02.08.2026.•
1
Film "Odiseja" Kristofera Nolana ne puni samo bioskopske sale, već je podstakao i veliko interesovanje za Homerov ep i grčki jezik.
Umro glumac Vinsent Pastore, najpoznatiji po ulozi u Sopranosima
02.08.2026.•
0
Američki glumac Vinsent Pastore, najpoznatiji po ulozi Salvatorea Bonpensjera u televizijskoj seriji "Porodica Soprano", preminuo je u Bronksu u 81. godini.
Zaplenjena gravura Šagala biće izložena prvi put posle 20 godina
27.07.2026.•
0
Gravura "Akrobata sa violinom" Marka Šagala, koja je zaplenjena na francusko-švajcarskoj granici, biće u septembru izložena u francuskom Muzeju lepih umetnosti u Bezansonu.
Umro režiser Čak Rasel
26.07.2026.•
0
Poznati i veoma cenjeni američki režiser Čak Rasel preminuo je u 74. godini.
Naučnici možda rešili misteriju šta je ubilo Botičelijevu muzu
19.07.2026.•
0
Simoneta Vespuči je verovatno jedna od najčešće slikanih žena italijanske renesanse.
Iranski reditelj Asgar Farhadi dobitnik Počasnog Srca Sarajeva
17.07.2026.•
0
Iranski reditelj i scenarista Asgar Farhadi ovogodišnji je dobitnik Počasnog Srca Sarajeva, koje će mu biti uručeno na 32. Sarajevo Film Festivalu kao priznanje za izuzetan doprinos filmskoj umetnosti.
Pogrešan prevod ispod slike Bogorodice postao hit na mrežama: "Regrutovanje" umesto "uspenje" Marije
13.07.2026.•
1
Natpis na italijanskom jeziku ispod jedne slike Bogorodice iz 15. veka u muzeju u Pitiljijanu pogrešno je preveden na engleski, tako da naziv dela "Uspenje Marije" u engleskoj verziji glasi "Regrutovanje Marije".
Preminuo glumac Sem Nil
13.07.2026.•
0
Glumac Sem Nil, novozelandska ikona najpoznatija po ulozi paleontologa dr Alana Granta u franšizi "Park iz doba Jure", preminuo je u 78. godini.
VIDEO: Francuska vratila Siriji artefakte koje je za izložbu pozajmila pre 15 godina
12.07.2026.•
0
Francuska je nakon 15 godina vratila 23 sirijska artefakta koja su ostala u zemlji nakon što su pozajmljena za izložbu.
Preminula pevačica Boni Tajler
09.07.2026.•
3
Pevačica Boni Tajler, poznata po hitovima "Total Eclipse of the Heart", "Holding Out for a Hero" i "It's a Heartache", preminula je u 75. godini.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar