Tviter i Fejbuk ugasili botovske naloge u Španiji

Društvene mreže Tviter i Fejsbuk uklonile su 365 naloga povezanih sa španskom konzervativnom Narodnom strankom.
Tviter i Fejbuk ugasili botovske naloge u Španiji
Foto: Pixabay
Smatra se da ih je stranka koristila da bi uticala na javno mnjenje i širila spam. Tviter je saopštio da je ugasio 265 naloga kojima je "upravljala stranka", a koji su "identifikovani kao lažni" sa ciljem da podstiču određeno raspoloženje medju španskim korisnicima na mreži.
 
Nalozi su bili aktivni pre opštih izbora u Španiji 29. aprila.
 
Fejsbuk je uklonio 65 naloga na Fejsbuku i 35 na Instagramu nakon što su povezani sa ljudima bliskim Narodnoj stranci.
 
Iz te kompanije kažu da su objave sa tih naloga bile posvećene kritici oponenata, kao i politici i izborima.
 
Narodna stranka demantovala je da stoji iza naloga.
 
Ta, nekada vodeća stranka izgubila je aprilske izbore od španskih socijalista.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija

Rusija kaznila Telegram sa 80.000 evra

Moskovski sud je doneo odluku kojom je platforma Telegram proglašena krivom zbog neuklanjanja sadržaja koji je u Rusiji označen kao zabranjen i izrekao novčanu kaznu od sedam miliona rubalja, odnosno oko 80.000 evra.

Ruski naučnici napravili robota koji igra šah

Naučnici sa Univerziteta u ruskoj republici Kabardino-Balkarija napravili su robota koji igra šah kako bi pomogao studentima da bolje shvate principe programiranja, prenela je agencija Tass.