Do eksplozije je došlo u 10 časova, u elektrani "Flamanvajl" na severozapadu Francuske.
Vlasti uveravaju da je sve pod kontrolom i da nema rizika od nuklernog zagađenja.
Iz sada još nepoznatih razloga došlo je do pregrevanja ventilatora u odeljenju u kome se proizvodi struja, zbog čega je izbio požar koji je doveo do detonacije u mašinskoj sali. Dva sata kasnije, požar je ugašen.
Petoro od sedam prisutnih radnika u trenutku incidenta je lakše zatrovano dimom, ali, prema informacijama s lica mesta, njihovo zdravlje nije ugroženo. Nije bilo teže povređenih.
Iako incident nije direktno povezan s reaktorom, on je, iz predostrožnosti, odmah zaustavljen. U ovoj nuklearki, inače, postoje dva reaktora.
Naglašeno je da će zaustavljeni reaktor ponovo početi s radom čim bude zamenjena oštećena instalacija.
Nukelarka u Flamanvilu je početa da se gradi 1979. godine, a prvi reaktor pušten je u pogon 1986.
Taj video je laznjak! Skinite da vas ne tuze za lazne vesti. Rusi su okacili gomilu klipova na yt sa snimcima kojekakvih drugih eksplozija i naslovili kao da je ova iz Francuske.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Policija Severne Irske upotrebila je vodene topove kako bi rasterala demonstrante tokom druge noći antimigrantskih protesta u oblasti Njutaunabi, severno od Belfasta.
Predsednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić je ocenio da je potpredsednica tog tela Anja Ljubojević koja je podnela ostavku jer je alkoholisana slupala službeni automobil, postala meta "masovnog terora"
Jedan od najistaknutijih hrvatskih aktivista za ljudska prava i predsednik Antifašističke lige Hrvatske Zoran Pusić pozvao je predsednika Zorana Milanovića da oduzme generalski čin i ratna odlikovanja Branimiru Glavašu.
Dugogodišnji trend pogoršanja nivoa mira u svetu je nastavljen, a u poslednjih godinu dana stanje je pogoršano u 99 država sveta, pokazao je ovogodišnji izveštaj Globalnog indeksa mira.
Visoki krivični sud Hrvatske je danas saopštio potvrdio prvostepenu presudu kojom je Branimir Glavaš osuđen na sedam godina zatvora zbog ratnog zločina nad osječkim Srbima 1991.
Ukrajina testira nov domaći odbrambeni raketni sistem zemlja-vazduh kao moguću zamenu za pet puta skuplji američki sistem Patriot iste namene, pišu ukrajinski mediji.
Barselona danas obeležava 100 godina od smrti Antonija Gaudija, i glavna struktura bazilike Sagrada familije konačno je završena, a papa Lav XIV predvodi večernju molitvu u njegovu čast.
Poverenje Evropljana u američke "bezbednosne garancije" na istorijskom je minimumu i tek svaki deseti ispitanik u 15 zemalja vidi SAD kao saveznika, a većina sumnja da bi im ta zemlja pritekla u pomoć u slučaju rata.
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu će se na izborima koji bi trebalo da budu u oktobru kandidovati za još jedan mandat, saopštila je danas njegova stranka Likud.
Više od polovine odraslih u SAD smatra da je "američki san" trenutno nedostižan za većinu ljudi, pokazuje istraživanje sprovedeno na više od 4.000 ispitanika.
Evropska komisija predložila je danas 21. paket sankcija Rusiji fokusiran na sektore sa najvećim uticajem - energiju, finansijske usluge i kriptovalute, trgovinu.
Zemlje EU zaradile su prošle godine 157,1 milion evra od taksi za zahteve za vize koji su na kraju odbijeni, pokazao je novi izveštaj nevladine organizacije LAGO Kolektiv zasnovan na podacima Evropske komisije.
Kineski i severnokorejski državni mediji su prošle nedelje posvetili hiljade reči sastanku Si Đinpinga sa Kim Džong Unom, ali nisu pomenuli ključno pitanje za Vašington: upornu težnju Severa ka nuklearnom oružju.
Lider vladajućeg Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorad Dodik je objavio da će na njegov zahtev Anja Ljubojević iz iste stranke podneti ostavku na mesto potpredsednice Narodne skupštine Republike Srpske.
Popularnost američkog predsednika Donalda Trampa u Sjedinjenim Američkim Državama ostaje blizu najniže tačke od početka njegove političke karijere, rezultati su ankete koju je sproveo Ipsos.
Komentari 2
redakciji
how yes no
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar