Analiza agencije AP pokazala je da od 43 kandidata Trampove administracije za pozicije povezane s naukom, gotovo 60 odsto njih nema master diplomu ili doktorat. Među njima su i dva kandidata za mesto sekretara Ministarstva zdravstva SAD.
Situacija je bila gotovo sasvim suprotna s njihovim prethodnicima, u vreme predsednika Baraka Obame više od 60 odsto je imalo master diplome ili doktorat.
Analiza je obuhvatila kandidate za 65 mesta koja potvrđuje Senat. Mnoga od tih mesta povezanih s naukom i životnom sredinom još nisu popunjena u Trampovoj vladi ni posle skoro godinu dana.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 4
Pljuc
Недељко
gari
Reklo bi se da ni kod prethodnika nije bila sjajna. Među ljudima koji treba da donose odlike vazano za nauku samo 60% imalo master i doktorat...
Da je onda bilo 51% bez mastera, a sada da je 49%, jel bi i onda pisalo da je onda situacija bila suprotna? :)
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar