Oslobođen navijač koji je upravljao dronom na utakmici Srbija-Albanija

Fudbalski navijač Ismail Morina, Albanac za kojim je Srbija raspisala poternicu zato što je na utakmici Srbija-Albanija 2014. u Beogradu upravljao dronom na koji je bila zakačena zastava "Velike Albanije", rekao je danas da je oslobođen iz zatvora u Italiji.
Morina (36) je na osnovu međunarodne poternice Srbije uhapšen u Dubrovniku u junu 2017. godine, a potom je prebačen u italijanski zatvor, na osnovu toga što je oženjen Italijankom.
 
On je na društvenoj mreži Fejsbuk zahvalio konzulatu Albanije u Bariju koji je pomogao u njegovom oslobađanju. Morina je zahvalio Hrvatskoj i Italiji na, kako je naveo, nepristrasnosti.
 
Do incidenta na fudbalskoj utakmici Srbije i Albanije došlo je 14. oktobra 2014. godine u Beogradu, nakon što je dron sa zastavom "Velike Albanije", kojim je upravljao Morina, izazvao talas nasilja.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • misa avokado

    11.07.2018 06:45
    Pratiće ga taj potez na svakoj granici, pri svakoj rutinskoj kontroli u saobraćaju, čoveku život nije isti sigurno, već godinu dana se on samo potuca po sudovima i zatvorima, plaća advokate u više država, tako da daleko od toga da kazne nema. U pola sveta ne sme da ode. U Kinu, Rusiju, pola Afrike, Bliski istok...
  • Srbija

    11.07.2018 02:13
    Srbija
    Potpuno nebitan lik, potpuno nebitna vest......
    Imamo mi pametnije stvari da radimo, nego da se bavimo vozacima dronova na nekoj fudbalskoj utakmici.
  • ns

    10.07.2018 23:16
    pa to je sve bilo dogovoreno, skretanje paznje, hleba i igara samo sto leba nema a igra nije fudbal nego dron, kako su svi glupi!!! cak smo i platili ovo da se desi!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Parada ponosa održana u Podgorici

Pod sloganom "Otpor gradi slobodu" u Podgorici je danas održana 13. Parada ponosa, a u mirnoj šetnji kroz zatvoreno gradsko jezgro, učesnici su nosili zastave duginih boja i transparente.

Hamas delimično prihvatio Trampov plan

Hamas je poslao svoj odgovor na mirovni plan predsednika SAD Donalda Trampa za Gazu posrednicima, rekao je jedan visoki funkcioner Hamasa, nakon Trampovog ultimatuma.

Tramp stopira dve milijarde za projekte u Čikagu

Administracija predsednika SAD Donalda Trampa neće isplatiti 2,1 milijardu dolara za infrastrukturne projekte u Čikagu, saopštio je danas direktor Kancelarije za upravu i budžet Bele kuće Rasel Vout.