Više od 700 uhapšenih u Turskoj nakon ubistva zarobljenika

Turska policija uhapsila je više od 700 ljudi, uključujući članove prokurdske političke stranke, u operacijama protiv milicije PKK nakon ubistva 13 turskih zarobljenika na severu Iraka, saopštilo je tursko Ministarstvo unutrašnjih poslova.
Više od 700 uhapšenih u Turskoj nakon ubistva zarobljenika
Foto: Pixabay
Turska vlada je u nedelju saopštila da su borci iz zabranjene Kurdistanske radničke partije (PKK) pogubili pripadnike policije i vojske.
 
Nakon toga je privedeno 718 ljudi iz 40 provincija širom zemlje, uključujući pokrajinske i okružne zvaničnike iz prokurdske opozicione Narodne demokratske stranke (HDP), treće po veličini u parlamentu, saopštilo je Ministarstvo.
 
Opozicione partije su optužile vladu da je delovala isuviše sporo u naporima da oslobodi zarobljenike.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

UN: Rat u Ukrajini preti da izmakne kontroli

Ujedinjene nacije su upozorile na opasnu eskalaciju rata u Ukrajini zbog talasa velikih ruskih napada i pretnji daljim napadima, a generalni sekretar Antonio Gutereš je rekao da "spirala smrti mora da se zaustavi".

EU ipak bez izaslanika za pregovore sa Rusijom

Evropska unija neće do daljnjeg imenovati svog specijalnog izaslanika za pregovore sa Rusijom i za sada će se, umesto na pitanje izbora neke ličnosti, fokusirati na strateška pitanje.