Izrael je uveo elektronsku narukvicu za svoje državljane koji se vraćaju iz inostranstva, kako bi vlasti mogle da prate da li krše obaveznu izolaciju.
Ovaj probni program započet je juče na aerodromu Ben Gurijon sa 100 narukvica za elektronski nadzor.
Putnici koji dolaze iz inostranstva moraju da ostanu u karantinu i do dve nedelje, u hotelima koje plaća Vlada, kako bi se sa sigurnošću utvrdilo da li su zaraženi korona virusom, ali oni koji prihvate da nose opremu za eletronski nadzor mogu da idu svojim kućama, prenosi Rojters.
Sistem eletronskog nadzora alarmira vlasti ukoliko neko prekrši izolaciju i udalji se iz svoje kuće ili ukoliko skine narukvicu sa ruke.
"Moguće je da će se pilot program prerasti u projekat sa hiljadama narukvica za elektronski nadzor, kako bi se uspešno sprovodile mere izolacije koje je propisala vlada", saopšteno je iz kompanije SuperCom koja je osmislila narukvicu za elektronski nadzor.
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Ministarstvo odbrane Hrvatske poslalo je danas prve pozive na obavezne zdravstvene preglede mladićima rođenima 2007. godine, koji imaju hrvatsko državljanstvo i prebivalište u Hrvatskoj.
SAD su objavile da će dati dve milijarde dolara UN-u za humanitarnu pomoć, dok administracija predsednika Donalda Trampa nastavlja da smanjuje stranu pomoć i upozorava agencije UN da se "prilagode, smanje ili umru".
Počev od 1. januara 2026. godine u Holandiji će na snagu stupiti više od 80 novih zakona i propisa koji utiču na svakodnevni život, kućne budžete, stanovanje, vlasništvo nad kućnim ljubimcima...
Plan za zaštitu beskućnika zbog hladnog vremena aktiviran je u Parizu, zbog prognoze vremena koja predviđa da temperature mogu da padnu ispod nule noću, a da ne pređu 4 stepena Celzijusa tokom dana, prenosi Figaro.
Najmanje jedna osoba je poginula, dok se za više nestalih i dalje traga nakon nevremena koje je pogodilo jug i istok Španije, izazvavši poplave, evakuacije i poremećaje u saobraćaju.
Privremeni prekid vatre stupio je na snagu u blizini nuklearne elektrane Zaporožje, saopštila je danas Međunarodna agencija za atomsku energiju (IAEA).
Francuska se danas oprašta od Brižit Bardo koja je preminula u 92. godini, sa počastima na društvenim mrežama koje joj ukazuju političari, poznate osobe iz sveta kinematografije, kao i obični građani.
Gradonačelnik Njujorka Erik Adams, koga će od 1. januara zameniti novoizabrani gradonačelnik Zohran Mamdani, pozvao je stanovnike Njujorka da tokom vikenda ostanu u svojim domovima.
Francuska policija privela je oko 40 osoba zbog neprijavljenog vatrometa i bakljade u Parizu na Trgu Trokadero kod Ajfelove kule, preneo je pariski list Figaro na svom sajtu.
Bivši brazilski predsednik Žair Bolsonaro, koji služi 27-godišnju zatvorsku kaznu zbog pokušaja puča, imao je operaciju blokade freničnog nerva nakon intenzivnog napada štucanja, saopštili su lekari.
Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija sazvaće hitnu sednicu kako bi raspravljao o izraelskom priznanju Somalilenda, a članice će oštro kritikovati potez Jerusalima, prenosi Tajms of Izrael.
Pilot malog aviona koji je nosio reklamni baner poginuo je danas, nakon što se avion kojim je upravljao srušio kod plaže Kopakabana u Rio de Žaneiru, saopštile su lokalne vlasti.
Muškarac iz Kumanova uhapšen je jer je u njegovom automobilu pronađeno više od 270 komada starog kovanog novca iz različitih perioda, saopštila je policija Severne Makedonije.
Italijanske vlasti uhapsile su devet osoba povezanih sa tri dobrotvorne organizacije pod sumnjom da su prikupile više miliona evra za palestinsku militantnu grupu Hamas, saopštili su tužioci za borbu protiv terorizma.
U Gvatemali je proglašena trodnevna žalost nakon što je 15 ljudi poginulo kada je autobus sleteo u provaliju na zapadu zemlje, saopštili su danas zvaničnici.
Italijanski parlament odobrio je danas reformu kojom se ublažava kontrola javnih tendera, uprkos protivljenju sudija i opozicionih poslanika koji tvrde da će to podstaći rasipništvo.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar