Harvi Vajnstin osuđen za još jedno silovanje

Vrhovni sud Los Anđelesa proglasio je Harvija Vajnstina krivim za silovanje, što je druga presuda za nekadašnjeg moćnog holivudskog producenta, objavio je Rojters.
Harvi Vajnstin osuđen za još jedno silovanje
Foto: Beta/AP
Porota ga je proglasila krivim za silovanje i seksualnu penetraciju stranim objektom u koju je bila uključena jedna žena.
Međutim, oslobodila ga je optužbi koje se odnose na drugu navodnu žrtvu, te nije mogla doneti presudu o još dvema optužbama.
Vajnstin (70) već služi 23-ogodišnju zatvorsku kaznu nakon što je osuđen za seksualno zlostavljanje u Njujorku.
 
On se u Los Anđelesu suočio sa sedam tačaka optužnice za silovanje i seksualno zlostavljanje četiri žene u razdoblju između 2004. i 2013. godine.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Lavrov: Rusija nema nameru da napadne Evropu

Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je u Ujedinjenim nacijama da njegova zemlja nema nameru da napadne Evropu, ali je naglasio da će bilo kakva agresija protiv njegove zemlje "naići na odlučan odgovor".

EU jača mandat Europola

Pregovarači Saveta i Evropskog parlamenta postigli su preliminarni sporazum o jačanju Europola radi bolje podrške članicama u borbi protiv krijumčarenja migranata i trgovine ljudima.

Britanija uvodi digitalne lične karte

Britanska vlada objavila je danas da će uvesti digitalne lične karte za svoje građane i rezidente Velike Britanije, ističući da je cilj borba protiv ilegalnog rada.