Počinje prolećno zasedanje PSSE, važna tema - zahtev Kosova za članstvo u Savetu Evrope

Rasprava o zahtevu Kosova za članstvo u Savetu Evrope i glasanje o nacrtu mišljenja biće među najvažnijim tačkama prolećnog zasedanja Parlamentarne skupštine SE (PSSE) koje danas počinje u Strazburu
Ovo zasedanje će trajati do 19. aprila.
 
Politički komitet PSSE usvojio je 27. marta nacrt Mišljenja o zahtevu Kosova za članstvo u Savetu Evrope, o kojem će se to telo sutra, 16. aprila, izjašnjavati na plenarnoj sednici.
Od drugih tema, tokom zasedanja PSSE će biti održana zajednička debata o "smrti Alekseja Navaljnog i potrebi suprotstavljanja totalitarnom režimu Vladimira Putina i njegovom ratu protiv demokratije", uz intervenciju Julije Navaljne, navodi se u saopštenju.
 
Dodaje se da će tema biti i "proizvoljno pritvaranje Vladimira Kara-Murze i sistematski progon antiratnih demonstranata u Rusiji i Belorusiji".
PSSE će raspravljati o podršci obnovi Ukrajine, uključujući predlog da se zamrznuta ruska državna imovina koristi u tu svrhu, uz učešće predsednika ukrajinske Vrhovne rade (parlamenta) Ruslana Stefančuka.
 
Zatražena je hitna debata u vezi sa "nacrtom Okvirne konvencije o veštačkoj inteligenciji, ljudskim pravima, demokratiji i vladavini prava". 
 
Biće i debata o "ulozi Saveta Evrope u sprečavanju humanitarne katastrofe u Gazi".
 
PSSE će razgovarati i o zaštiti dece od nasilja na internetu i održati zajedničku debatu o odnosu većine i opozicije u demokratskoj državi i o dobroj praksi na referendumima.
Skupština Saveta Evrope će raspravljati o poštovanju obaveza Albanije sa predlogom da se prekine potpuni nadzor te države članice, dodaje se u saopštenju.
 
Navodi se da će dnevni red biti utvrđen prvog dana zasedanja.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Kurti

    15.04.2024 16:30
    Hvala Vučiću na potpuno nezavisnom Kosovu!
    -Na pozivnom broju +383
    -na albanskoj vlasti u svim delovima Kosova
    -na kosovskim tablicama u svim delovima Kosova
    -na albanskoj policiji u svim delovima Kosova
    -na ukidanju dinara
  • Izaći iz SE

    15.04.2024 10:49
    Ako prime Kosovo u SE, odma Srbija da izađe iz SE , nema izgovora ! Sledeći korak Srbija da traži članstvo u BRICS i ODKB jer automatski time se i teritorija Kosova uvlači u BRICS i ODKB. Jer po pravilu 1000 vojnika iz 1244 UN rezolucije onda bi jedina vojska Kosova zvanično bila 1000 vojnika Srbija/ODKB.
  • Voja

    15.04.2024 08:28
    Pobeda
    Očekujemo još jednu pobedu BG diplomatije:-)

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Tramp zapretio Omanu bombardovanjem

Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donalda Tramp danas je zapretio će bombardovati Oman ako ta zemlja bude ugrozila pregovore SAD i Irana u vezi sa tranzitom brodova kroz Ormuski moreuz, prenosi Tajms of Izrael.

EU priprema novi paket sankcija protiv Rusije

Visoka predstavnica EU za spoljnu politiku i bezbednost Kaja Kalas izjavila je da Brisel priprema novi paket sankcija protiv Rusije i poručila da na to mogu da računaju saveznici Kremlja.

Tramp: Što pre ukinuti pomeranje kazaljki

Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp pozvao je danas Senat SAD da donese zakon o prestanku pomeranja satova tokom promene letnjeg i zimskog računanja vremena.